Рашистські варвари почали підготовку до “евакуації” музейних колекцій з Криму

Російська влада під приводом “евакуації” може пограбувати кримські музеї та установи інших тимчасово окупованих територій України, повідомляє Міністерство культури й інформаційної політики з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.

Такий план “зовнішньої евакуації” з музеїв АР Крим на територію Росії передбачає першочергове вивезення найбільш цінних предметів, зокрема, археологічних знахідок з коштовних металів.

“Евакуація” кримських музеїв на територію Росії буде воєнним злочином — заявляє МКІП.

Також у міністерстві пишуть, що таке масове вивезення російськими окупантами культурних цінностей з території України буде співмірним з пограбуванням музеїв під час Другої світової війни та має кваліфікуватися відповідно.

“Будь-яке захоплення, знищення чи навмисне пошкодження релігійних, благодійних, освітніх, мистецьких і наукових установ, історичних пам’яток, творів мистецтва та науки забороняється та повинно підлягати судовому переслідуванню. Про це говорить стаття 56 Положення про закони і звичаї війни на суходолі (додаток до IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі) 1907 року. Ця конвенція досі є чинною й обов’язковою для України та РФ. Росія є також учасницею Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року (Гаазької конвенції) та Першого протоколу до неї”.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Також у МКІП нагадують, що протягом самого лише ХХ століття Росія різними шляхами привласнила чимало цінностей з території України, які зрештою опинилися в найбільших російських музеях, а після анексії Криму “зарахувала” колекції кримських музеїв до свого державного музейного фонду.

“Однак сьогодні Україна, загартована у битві за свою територіальну цілісність, відстоюватиме і право на повернення культурних цінностей”, — йдеться в повідомленні.

МКІП звертається до ЮНЕСКО та усіх міжнародних партнерів із закликами:

  • не допустити чергового порушення міжнародного права державою-агресором;
  • відмовитися від співпраці з російськими музеями та іншими установами;
  • вживати заходів з протидії нелегальному трафіку культурних цінностей та легалізації державою-агресором незаконно привласнених цінностей, зокрема, під приводом виставок з фондів російських музеїв чи з розкопок на окупованих росією територіях, вчинених після 2013 року.

suspilne.media