Рашистські варвари під приводом «евакуації» з анексованого Криму грабують музеї України

Рашисти під приводом “евакуації” можуть пограбувати кримські музеї та установи інших тимчасово окупованих територій України.

Відповідний план “зовнішньої евакуації” з музеїв АР Крим на територію РФ передбачає першочергове вивезення найбільш цінних предметів, зокрема археологічних знахідок із цінних металів.

“Таке масове вивезення російськими окупантами культурних цінностей з території України буде співмірним з пограбуванням музеїв під час Другої світової війни та має кваліфікуватися відповідно. Дії РФ є порушенням міжнародного права та матимуть наслідком як відповідальність держави-агресора, так і кримінальну відповідальність причетних на національному та міжнародному рівні. Будь-яке захоплення, знищення чи навмисне пошкодження релігійних, благодійних, освітніх, мистецьких і наукових установ, історичних пам’яток, творів мистецтва та науки забороняється та повинно підлягати судовому переслідуванню. Про це говорить стаття 56 Положення про закони і звичаї війни на суходолі (додаток до IV Конвенції про закони і звичаї війни на суходолі) 1907 року. Ця конвенція досі є чинною й обов’язковою для України та РФ. Росія є також учасницею Конвенції про захист культурних цінностей у випадку збройного конфлікту 1954 року (Гаазької конвенції) та Першого протоколу до неї”, – повідомило Міністерство інформаційної політики та культури України.

МКІП звертається до ЮНЕСКО та усіх міжнародних партнерів із закликом не допустити чергового порушення міжнародного права державою-агресором та відмовитися від співпраці з російськими музеями та іншими установами.

Міністерство закликало вживати заходів з протидії нелегальному трафіку культурних цінностей та легалізації державою-агресором незаконно привласнених цінностей, зокрема, під приводом виставок з фондів російських музеїв чи з розкопок на окупованих Росією територіях, вчинених після 2013 року.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

За даними звітів про діяльність музеїв за 2013 рік кількість музейних предметів державної частини Музейного фонду України, що залишилися в музейних закладах, розташованих на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя складала приблизно 1 млн 200 тис. од. На території півострова діяли 26 музеїв та 5 історико-культурних заповідників державної та комунальної форми власності (зі статусом юридичних осіб). 29 юридичних осіб, зареєстрованих за адресами українських музейних закладів Криму після 20 лютого 2014 року, незаконно використовують у своїй діяльності музейні зібрання, які до початку тимчасової окупації України 20 лютого 2014 року постійно зберігалися у закладах культури України й відповідно до Закону України “Про музеї та музейну справу” належать до державної частини Музейного фонду України.

Фото: МКІП.

lenta.ua