Радіо Свобода тимчасово зупинило діяльність у РФ, бо поліція посилила тиск на журналістів

306

Корпорація «Радіо Свобода» тимчасово зупинила свою діяльність у Росії. Про це зазначається на офіційній сторінці сайту. 

Причиною цього стало те, що місцеві податкові органи розпочали процедуру банкрутства російської юридичної особи «Радіо Свобода», а поліція посилила тиск на журналістів.

«Ці атаки Кремля на здатність Радіо Свобода діяти в Росії є кульмінацією багаторічної кампанії тиску на Радіо Свобода, яке зберігало фізичну присутність в Росії з 1991 року, коли на запрошення тодішнього президента Бориса Єльцина створило своє московське бюро», – ідеться в повідомленні.

Президент і виконавчий директор компанії Джеймі Флай так прокоментував рішення корпорації:  «З глибоким жалем я оголошую про тимчасове зупинення наших фізичних операцій у Москві сьогодні. Це рішення ухвалене Радіо Свобода не за власним бажанням, рішення було навʼязане нам через напад режиму Путіна на правду… Ми продовжимо поширювати наші репортажі для російської аудиторії і використовуватимемо всі можливі платформи, щоб охопити її в час, коли вони якнайбільше потребують нашої журналістики. Попри цей похмурий момент, ми знаємо з 70-річної історії нашої організації, що одного дня, можливо, раніше, ніж багато хто думає, ми зможемо знову відкрити бюро в Росії. Час на боці свободи, навіть у путінській Росії».

Нагадаємо, що раніше Держдума Росії ухвалила закон про «фейки», який передбачає від 10 до 15 років ув’язнення за поширення «неправдивої» інформації. Це також призвело й до рішення низки міжнародних медіа припинити свою діяльність у Росії.

Крім того, Роскомнагляд на вимогу Генпрокуратури заблокував сайт телеканалу «Дождь», а рада директорів ліквідувала «Эхо Москвы» та сайт радіостанції.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!