Рада запровадила державну премію імені Мирослава Скорика

Верховна рада ухвалила в цілому проєкт закону, що передбачає запровадження державної премії імені Мирослава Скорика за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва. Про це повідомляє suspilne.media.

Відповідне рішення на засіданні 24 вересня ухвалили 306 нардепів.

Як зазначають автори законопроєкту, заснування державної премії імені Мирослава Скорика сприятиме розвитку українського музичного мистецтва та популяризації творчості вітчизняних музикантів.

“Присудження премії приверне увагу суспільства до авторів та творів українського сучасного музичного мистецтва, які впливають на розвиток національного культурного середовища, а також гідно презентують українську культуру в європейському і світовому культурному процесі як його невід’ємну складову”, – йдеться у пояснювальній записці до документа.

Відтак ухвалений документ вносить зміни до статті 11 закону “Про державні нагороди України”. Він передбачає запровадження державної премії України імені Мирослава Скорика за вагомий внесок у розвиток музичного мистецтва України та впровадження новітніх непересічних практик у композиторській, виконавській, музикознавчій діяльності.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Що відомо

  • Мирослав Скорик був видатним композитором, педагогом, мистецтвознавцем, диригентом, піаністом та музично-громадським діячем.
  • У творчому доробку композитора представлені найрізноманітніші музичні жанри: опера, балет, “Реквієм”, концерти (для оркестру, для віолончелі з оркестром, три фортепіанні, два скрипкових), твори для оркестру, камерних ансамблів різного складу, фортепіано.
  • Його твори регулярно виконуються в Україні, а також у Німеччині, Франції, Австрії, Швеції, Голландії, Болгарії, Чехії, Словаччині, Польщі, Великій Британії, США, Канаді та Австралії.
  • Митець помер у червні 2020 року. Його поховали на Личаківському кладовищі у Львові.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.