Писав про “кухаря Путіна” і ПВК Вагнера. Головний редактор Проєкту виїхав із Росії через переслідування

256

Головний редактор видання Проєкт, яке випускало розслідування про “кухаря Путіна” і діяльність ПВК Вагнера, Роман Баданін покинув Росію і поки не планує повертатися. Це пов’язано з недавнім рішенням Генпрокуратури РФ про визнання “небажаною” діяльності Проєкту в Росії, передає Reuters.

За словами Баданіна, він був у відпустці з родиною за кордоном, коли російська прокуратура прийняла рішення щодо видання Проєкт, фактично заборонивши його. Тепер головний редактор не планує повертатися до РФ, побоюючись переслідувань з боку російської влади.

На думку Баданіна, таке рішення прокуратури – частина посилених репресій перед вересневими виборами до Держдуми. Подібні дії нібито спрямовані на ЗМІ, які влада вважає “ворожими”, і “які “користуються іноземною підтримкою”.

Баданін в інтерв’ю в Нью-Йорку сказав, що за законами РФ членів “небажаних організацій” у Росії можуть оштрафувати або відправити до в’язниці на термін до шести років за ігнорування заборони. Він також повідомив, що його заступник Михайло Рубін теж знаходиться в Нью-Йорку і не планує повертатися до Москви. Баданін має намір “евакуювати” з Росії до однієї з найближчих країн і інших працівників видання, якщо вони захочуть. Головний редактор зазначив, що Проєкт продовжить працювати, але вже переважно поза межами РФ.

Минулого місяця поліція провела обшуки в будинках Баданіна, Рубіна і одного з кореспондентів Проєкту у справі про наклеп.

Рішення про визнання “небажаною” на території РФ діяльності Проєкту Генпрокуратура Росії прийняла 15 липня. Приводом стало те, що матеріали видання нібито “становлять загрозу основам конституційного ладу і безпеки РФ”.

ДОВІДКА. Проєкт – російське інтернет-видання, створене в 2018 році. Воно спеціалізується на журналістських розслідуваннях. Проєкт писав про можливу дочку Володимира Путіна і другу дружину Кадирова, про роботу ПВК Вагнера в Африці, про “кухаря Путіна” Пригожина і главу МВС Росії Колокольцева.

  • 23 липня Мін’юст Росії включив The Insider до списку іноземних агентів.
  • 28 липня в Москві провели обшуки у головного редактора The Insider Романа Доброхотова.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?