Головою Правління Української кіноакадемії став продюсер Пилип Іллєнко. У минулому він уже обіймав цю посаду, а також очолював Державне агентство України з питань кіно.
Як пише suspilne.media, про це 27 грудня повідомила пресслужба Української кіноакадемії.
Українська кіноакадемія — українське об’єднання експертів і професіоналів у галузі кіно та кіновиробництва.
Її заснували у 2017 році з метою підтримки та розвитку сучасного українського кінематографа. Відтоді також вона проводить вручення Національної кінопремії “Золота дзиґа”.
Правління є консультативно-дорадчим органом кіноакадемії. Його члени визначають стратегію функціонування обʼєднання, а кандидатом може стати будь-який чинний член Кіноакадемії.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
Кандидатуру Пилипа Іллєнка підтримали під час голосування члени Правління кіноакадемії.
“Українська Кіноакадемія — це професійне об’єднання українських кінематографістів, яке має бути простором для діалогу та взаємної підтримки, аби консолідувати нашу спільноту й разом працювати над збереженням та розвитком українського кіно як важливого інструменту національної самоідентифікації, культурного спротиву та міжнародної підтримки під час війни“, – зазначає продюсер.
Хто такий Пилип Іллєнко
Це український актор, продюсер, кінознавець, кіносценарист.
З 2014 до 2019 року очолював Держкіно, а у 2020–2022 роках обіймав посаду голови Правління УКА.
З 2020 року є засновником і директором компанії “Іллєнко Фільм Продакшенс” та працює продюсером у студії постпродакшну Morekwa Cinema Lab.
У 2021 році став членом Національної спілки кінематографістів України, а з 2022 є членом Європейської кіноакадемії.
Є продюсером художніх фільмів “Молитва за гетьмана Мазепу. Нова версія” (реж. Юрій Іллєнко, 2010), “Толока” (2020 реж. Михайло Іллєнко), “Будинок “Слово”. Нескінчений роман” (2021 реж. Тарас Томенко).