Публічне звернення від української та білоруської медіаспільнот щодо фактів утисків свободи слова в Білорусі

373

Lviv Media Forum та громадська ініціатива Free Belarus Center продовжує адвокаційну кампанію спрямовану на захист медійників Білорусі.

Медіаспільнота звертається до уповноваженої ОБСЄ з питань свободи слова Терези Рібейро щодо утисків журналістів у Білорусі

«Закликаємо не залишатися осторонь від порушень гласності, свободи слова та прав людини в Республіці Білорусь, визнати наведені факти порушень політичним тиском на представників ЗМІ задля створення владою Білорусі перешкод для роботи засобів масової інформації».

Запрошуємо небайдужих колег підписати звернення: bit.ly/zvernenna

У 2020 році репресії з боку білоруської влади проти ЗМІ сягнули максимуму, особливо були посилені після виборів 9 серпня. Через свою професійну діяльність постраждали сотні журналістів. Минулого року було зафіксовано 480 затримань співробітників ЗМІ, з них 97 випадків завершилися адміністративними арештами, а, як мінімум, 62 журналісти зазнали насильства під час професійної діяльності після виборів, причому багато з цих випадків підпадають під визначення “тортури”, щонайменше в 3-х випадках журналісти отримали вогнепальні поранення.

У 2021-му році тиск держави продовжено: політичних репресій зазнали журналістські організації Press Club Belarus, Білоруська асоціація журналістів. Троє журналістів відбули адміністративний арешт, вісімнадцятеро були змушені заплатити штрафи. На сьогодні з 12 журналістів знаходяться в місцях позбавлення волі: Катерина Андрєєва, Дарія Чульцова, Катерина Борисевич, Юлія Слуцька, Алла Шарко, Сергій Ольшевський, Петро Слуцький, Ксенія Луцкіна, Андрій Александров, Денис Івашин, Сергій Гордієвич та Анджей Почобут. Троє з них уже засуджені до позбавлення волі. Правозахисники та адвокати визнають справи політично мотивованими й не вбачають в діях журналістів складу злочину, а самих журналістів визнали політичними в’язнями.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!