Проходить висунення кандидатів на літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021

300

Проходить висунення кандидатів на літературну премію імені Джозефа Конрада-Коженьовського 2021. Про це повідомляє chytomo.com.

Премія заснована Польський Інститутом у Києві 2007 року, вручається раз на два роки. Медіа Читомо є партнером Премії.

Премія присуджується українському письменникові/письменниці віком до 40 років (вік на момент вручення Премії), незалежно від місця його/її проживання, прижиттєво, за послідовність у реалізації творчого шляху, інноваційність форми, універсалізм послання.

Журі звертатиме увагу на прозову україномовну творчість авторки/автора, що порушує актуальні теми, змушує до рефлексії, розширює знання про інші культури.

Лауреати Премії: Тарас Прохасько (2007), Сергій Жадан (2009), Наталка Сняданко (2011), Таня Малярчук (2013), Софія Андрухович (2015), Катерина Калитко (2017), Артем Чех (2019).

Мета нагороди:

вшанувати постать Джозефа Конрада, зокрема:

а) нагадати про видатного письменника і наголосити, що його постать є символом пан’європейської, польсько-українсько-британської культурної спадщини;

б) привернути увагу українських еліт до українського коріння поляків, котрі здобули світове визнання;

г) підкреслити роль Польщі як країни, що високо цінує творчі досягнення сучасних українських письменників у контексті спільної польсько-української культурної спадщини.

В Україні народилося багато поляків, творчість яких увійшла до світової культурної скарбниці (зокрема, Джозеф Конрад — письменник, Казимир Малевич — художник, Вацлав Ніжинський — танцюрист, Кароль Шимановський — композитор). Більшість цих видатних митців не асоціюється безпосередньо ані з Польщею, ані з Україною. Створення цієї Премії — це можливість пригадати внесок поляків, які водночас є синами та доньками української землі, у формування світової культурної спадщини. Тому Польський Інститут у Києві заснував премію Джозефа Конрада (2007 рік) та премію Казимира Малевича (2008 рік).

Нагороди для лауреата премії:

Грошова винагорода у розмірі 3 тисяч євро а також піврічна стипендія у Польщі на умовах програми Міністра культури і національної спадщини Республіки Польща Gaude Polonia.

Кандидатури на присудження премії можуть висувати українські та іноземні культурні інституції, наукові центри, видавництва, творчі об’єднання та приватні особи до 30 листопада 2021 року.

Цьогоріч вручення Премії відбудеться у грудні.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!