Професора Гарварда звинуватили у шпигунстві на користь Китаю

В Америці федеральний суд визнав винним професора Гарвардського університету Чарльза Лібермана у зв’язках з урядом Китаю та підривною діяльністю на користь цієї країни Про це повідомляє newsyou.info з посиланням на  CNN.

62-річному доктору наук Чарльзу Ліберману, колишньому завідувачу кафедри хімії та біохімії Гарварда, було пред’явлено цілу низку звинувачень. Зокрема, крім шпигунства, суд визнав провину наукового діяча у наданні помилкових показань слідству, несплаті податків, підробці податкової декларації та фінансової звітності.

Дослідницька група Лібермана в Гарварді знаходилася на державному фінансуванні та отримала понад 15 мільйонів доларів від Національного інституту охорони здоров’я та Міністерства оборони США. Проте, це не завадило професору таємно укласти контракт із Уханьським технологічним університетом у Китаї. Згідно з угодою, Ліберман зобов’язався залучати до країни вчених високого рівня. Для вербування талантів Китай виділяв доктору наук 50 тисяч доларів щомісяця. Крім того, йому виділили 1,5 мільйона доларів на створення дослідницької лабораторії в Уханьському університеті. Для цього йому відкрили рахунок у одному з китайських банків.

Слідство встановило, що Ліберман був безпосередньо пов’язаний з так званою таємною китайською програмою «Тисяча талантів», яку американці називають «одним із найвидатніших планів вербування вчених з усього світу для наукового розвитку Китаю, їхнього економічного процвітання та національної безпеки».

«Тепер немає жодних сумнівів у тому, що Чарльз Ліберман брехав федеральним слідчим і Гарварду, намагаючись приховати свою участь у китайській програмі тисячі талантів», – заявив на суді виконувач обов’язки прокурора Натаніель Мендель.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.