Продаж франшизи «Ліги сміху» Росії: Лерос просить РНБО накласти санкції на «Квартал 95»

Народний депутат Гео Лерос просить РНБО перевірити ТОВ «Квартал 95» через продаж Росії прав на програму «Ліга сміху». Як інформує detector.media, про це Лерос повідомив у Facebook.

«В наступному порядку денному РНБО має бути включене питання про введення санкцій щодо ТОВ “Квартал 95” та його бенефіціарів. 10 лютого відповідне звернення я направив на секретаря РНБО»,  написав Лерос.

Нардеп нагадав, що «Лігу сміху» продали телеканалу «СТС», яким володіє медіахолдинг «Національна медіа група» (НМГ) та російський держбанк «ВТБ». За словами народного депутата, за НМГ стоять структури банку «Росія».

«І ВТБ, і банк “Росія” – під міжнародними санкціями через анексію українського Криму Росією та її причетність до конфлікту на Донбасі. Зйомки нової телепередачі відбудуться в Москві з подальшою трансляцією на російському каналі “СТС”», – заявив нардеп.

Як пише нардеп, за інформацією видання LIGA.net, крім «продажу франшизи, Зеленський “продав” покупцеві своїх сценаристів».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

У січні 2021 року стало відомо, що шведська дистрибуторська компанія Eccho Rights продала права на адаптацію проєкту студії «Квартал 95» «Ліга сміху» російському телеканалу СТС.

У травні 2020 року РНБО внесла російський телеканал «СТС» до санкційного списку.  

У російській версії «Ліги сміху» хочуть взяти участь команди з окупованих Криму та Донбасу.  

Проєкт «Ліга Сміху» стартував у 2015 році на телеканалі «1+1». Ведучим шоу спершу був Володимир Зеленський, у 2019 році ним став Євген Кошовий.

Ще будучи кандидатом у президенти Зеленський заявив, що виходить з бізнесу в «Студії Квартал 95».  

За 2020 рік президент Зеленський задекларував 4,88 мільйона гривень роялті від діяльності компанії «Квартал 95» та 235 тисяч гривень роялті від компанії «Кіностолиця».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.