Продані обгорілі рукописи Ньютона з обчисленнями розмірів Єрусалимського храму

2494

378 000 фунтів стерлінгів виклав покупець на аукціоні Sotheby’s за фрагменти записів великого вченого, які постраждали під час пожежі, влаштованої його собакою.

У нотатках, датованих 1680-ми роками, Ньютон досліджував розміри Великої піраміди в Гізі, намагаючись вирахувати «царський лікоть» — давньоєгипетську одиницю виміру. Про це повідомляє lenta.ua з посиланням на timesofisrael.com.

Таким чином, він сподівався визначити інші одиниці виміру, особливо прийнятий у євреїв «лікоть», щоб реконструювати Храм Соломона в Єрусалимі.

«Подібно до того, як біблійна хронологія мала приховане значення, розміри об’єктів, описаних в Біблії, також мали прихований сенс і жоден об’єкт не мав більшого значення, ніж Храм Соломона, — йдеться в заяві Sotheby’s. — Тому для правильної інтерпретації глибокого і прихованого сенсу Біблії потрібно точне знання архітектури та розмірів Храму».

Використовуючи ці дані, Ньютон намагався розшифрувати коди, заховані в Біблії і вирахувати точну дату кінця світу. У приватних неопублікованих рукописах великий вчений піднімав теми, про які вважав за краще публічно не міркувати, побоюючись, що це може коштувати йому кар’єри.

Це стосується заміток про натурфілософію, алхімію, біблійні пророцтва і апокаліпсис. Тексти ці створені на суміші англійської, латини, грецької та івриту.

Експерти аукціонного будинку зазначають, що записки вченого пов’язані з трактатом «Дисертація про священний лікоть у євреїв і лікті різних народів» — однієї з рідкісних робіт Ньютона, опублікованих після його смерті. Виключно рідкісні записи являють собою фрагменти рукописів, обгорілих в ході пожежі, коли собака Ньютона стрибнула на стіл і перекинула свічку.

На ілюстрації: фрагмент проданих записів Ньютона. Фото: Sotheby’s

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!