Британська асоціація ілюстраторів AOI назвала переможців щорічної міжнародної премії ілюстраторів World Illustration Awards 2022. Однією з переможниць стала росіянка, яка намалювала ілюстрацію про війну в Україні.
Українська та світова спільнота ілюстраторів залишає обурені коментарі у соцмережах популярного серед ілюстраторів міжнародного конкурсу Британська асоціація ілюстраторів AOI. Асоціація присудила Золото у номінації Annual Global Healthcare Illustration Awards 2022 росіянці Анні Хохловій (Москва) і її роботі A Case of Sound Pollution (Справа в звуковому забрудненні) на тему посттравматичної реакції українських біженців на гучні звуки. Переможниця отримала грошову винагороду у розмірі 3 тис. фунтів стерлінгів.
Всього у конкурсі взяло участь понад 2 тис. кандидатів. До шортліста увійшло 50 робіт. Головою журі був ілюстратор Люка Д’Урбіно, що співпрацює з The New York Times та Hermés, також до складу журі увійшли ілюстратори, що співпрацюють з The Economist, Time Magazine, Die Zeit та інших.
На сайті премії повідомляється, що Анна Хохлова підтримує українських біженців і має намір передати приз до благодійного фонду, що підтримує біженців з України, який виберуть організатори конкурсу.
Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал
«На сайті пишуть, що „у разі перемоги виграш вона перерахує на підтримку біженців у фонд за вибором організаторів“. І це, можливо, ще гірше, бо як оберуть якийсь Червоний Хрест», — обговорюють українські ілюстратори перемогу росіянки у соціальних мережах.
«Росіянка намалювала про страждання українських біженців … у Москві. Я, блін, вже нічому не дивуюсь, але хоч крихта совісті повинна ж бути!», «Маріуполь. Назви цього міста має вистачити, щоб забути про їхню совість як явище. Скріншоти коментарів цих людей варто виставляти в галереях. Хай європейці подивляться в очі монстру. Це надцинічно», «Наша задача змусити відмінити це рішення і бути пильними надалі. І можливо, писати англомовні статті, чому цього не має бути», — обговорює скандал ілюстраторська спільнота.
Наразі, українські ілюстратори масово залишають коментарі у соціальних мережах організаторів конкурсу. І запрошують долучатися до їхньої акції і пояснювати організаторам конкурсу, що таке рішення — це підтримка війни, яку Росія розв’язала в Україні, геноциду в Україні та, що перемога росіянки є верхом цинізму.
«Я українська ілюстраторка, і я не могла малювати місяцями, тому що я залишила своє обладнання в Києві, я виїхала з міста, тому що я боялася, що його окупують росіяни. Весь цей час російські ілюстратори мали змогу творити та розвивати свою майстерність, поки ми сиділи в бомбосховищах».
У коментарях також нагадують організаторам конкурсу, що на вихідних стало відомо про загибель у бою геймдизайнера та кіберспортсмена Володимира Єжова, який працював над створенням гри S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо. Він пішов захищати Україну після повномасштабного вторгнення.
Українці також висловлюють обурення в коментарях під анонсом нового конкурсу 2023 року в Instagram і запрошують долучатися.
«Чому ви приймаєте заявки від росіян, коли численні конкурси дизайну цього не роблять у 2022 році? Ви підтримуєте геноцид українців, як і кожен громадянин Росії. Цей ілюстратор платить податки в Росії і допомагає виробляти більше зброї, щоб убивати більше українців. Чудове рішення!», — такі зауваження залишають у коментарях.