Про першого забороненого письменника Незалежної України знімуть фільм

 
Державне агентство України з питань кіно уклало з компанією «Директорія кіно» контракт про надання проекту «Ульяненко: Без цензури» державної фінансової підтримки розміром 2 млн 500 тис. грн., що й становить загальну вартість виробництва фільму.
Повідомляє Буквоїд.
Кінопроект повнометражного документального фільму «Ульяненко: Без цензури» став одним із переможців Десятого конкурсного відбору Держкіна. Режисером стрічки є Юлія Шашкова, автором сценарію – Мирослав Слабошпицький. Продюсери фільму: Ігор Савиченко, Володимир Тихий та Мирослав Слабошпицький.
Олесеві Ульяненкові, наймолодшому лауреату Малої Шевченківської премії (1997), минулого року мало б виповнитися 55 років. Цей фільм є дослідженням життя і творчости письменника як абсолютно унікальної постаті в актуальній українській культурі. Олесь Ульяненко став засновником соціяльного українського нуару та першим забороненим письменником в часи Незалежної України.
Фільм спиратиметься на документальні відео та фотоматеріали, що стосуються безпосередньо життя Олеся Ульяненка, і на величезний пласт кіно та фотоархівів, на яких зафіксовано соціяльні та культурні події, що вплинули на творчий шлях письменника та на становлення новітньої України. Це поєднання представників різних соціяльних прошарків виразно продемонструє контекстуальні та світоглядні конфлікти, які лежать в основі творчости Олеся Ульяненка, та які залишаються актуальними й досі.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал