Про Олеся Гончара знімають документальний фільм

У Дніпрі почали знімати документальний фільм “Олесь Гончар. Слово як зброя”. Перший знімальний день пройшов у музеї-садибі сестри письменника у Дніпрі. Тут він жив з 1945 по 1947 роки. У той час Гончар навчався в університеті, працював над романом “Прапороносці”, опублікував кілька новел і повість “Земля гуде”. Про це повідомляє kustdnipro.com.

За сюжетом, студентки й студенти-філологи ДНУ ім. Олеся Гончара вирушають у подорож містами, пов’язаними з Гончаром. Це Дніпро, Харків, Полтава, Київ. Там вони будуть досліджувати подробиці життя і творчості письменника.

“Це як журналістське розслідування: знайти людей, причетних до певних подій. Когось уже нема, хтось іще живий, і мені дуже важливо як режисеру встигнути поспілкуватися з дружиною Олеся Гончара, з онукою Лесею, яка брала участь у Революції на граніті, тому що це теж буде в нашому фільмі. Я думаю, що попереду багато пригод і дуже цікавих зустрічей”, – каже режисерка фільму Катерина Стрельченко.

“Я буду досліджувати, яким був Олесь Гончар як письменник та громадський діяч, – каже студентка Анна. – Наша команда буде разом писати есе стосовно його творчості. Моє місто – це Дніпро, інші будуть їхати у Харків, Київ, Полтаву. У Полтаві він жив у бабусі з дідусем, У Києві та Дніпрі – навчався. Все починається у Дніпрі, адже тут він народився”.

Зазвичай у документальному кіно є реконструкція, але з поміркованим бюджетом (200 тисяч гривень) розвернутися з реконструкцією не вдасться. Натомість глядач матиме можливість спілкуватись з “душею” Гончара. Як саме, творці фільму поки не розкривають, але до цього залучені актори Театру драми та комедії.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Прем’єру планують на осінь. Повнометражна стрічка (1 година 6 хвилин) міститиме багато інтерв’ю і буде присвячена 30-річчю Незалежності України. Після завершення фільму є задум продовжити роботу і зняти документальний серіал про Гончара.

Режисерка стрічки  Катерина Стрельченко, директорка студії “12-й кадр”. Вже відома такими роботами: документальний серіал “Загадки Олександра Поля”, фільм про місто “Я люблю тебе, Дніпро”, фільм “Вірю, чекаю, молюся” про полонених і зниклих безвісти бійців та епізоди “Іловайськ” та “Піски” з циклу “Лицарі неба” про війну на Донбасі.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.