Відбудеться презентація книги Світлани Короненко «Біблія борщу»

13 грудня о 13:00 відбудеться презентація книги Світлани Короненко «Біблія борщу. Трохи з таємниць української національної кулінарії. Рецепти борщу з кулінарних, етнографічних, художніх книг 1584–2022 рр. з коментарями». 

Організатор: Світлана Короненко – авторка книги.

До участі запрошені: Іван Башняк – ексмер міста Борщів (Тернопільщина), засновник фестивалю «Борщ’їв»; Любов Голота – лауреатка Шевченківської премії, письменниця; Марина Гримич – докторка історичних наук, етнограф; Павло Гриценко – директор Інституту української мови НАНУ; Микола Жулинський – директор Інституту літератури ім.Т.Шевченка НАНУ; Ольга Казакевич – докторка історичних наук, професор кафедри історії та філософії історії Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, дослідниця історії гастрономічної культури ХІХ – початку ХХ ст; Тарас Кремінь – уповноважений із захисту державної мови; Людмила Лисенко – етнограф, тележурналістка, письменниця; Дмитро Лінартович – кіноактор, учасник російсько-української війни, заслужений артист України; Зірка Мензатюк – письменниця; Катерина Мотрич – письменниця; Михайло Сидоржевський – голова Національної Спілки письменників України; Марина Кобилинська​ – співзасновниця громадської організації “Інститут культури України”; Дмитро Чистяк – письменник, доктор філологічних наук; Світлана Короненко – авторка книги.

Модератор: Євген Клопотенко – ініціатор внесення українського борщу до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, шеф-кухар, громадський активіст.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Чому це цікаво?

Книга Світлани Короненко – перше кулінарно-етнографічне дослідження про найпопулярнішу національну українську страву – борщ. У пропонованому виданні – близько 900 рецептів борщів зі 184 українських, польських, білоруських і російських кулінарних, а також етнографічних, статистичних та художніх книг 1584–2022 років.

Авторка на основі унікального матеріалу простежує не лише появу і процес змін легендарної української страви, а й загалом шлях української кухні, впливи на неї кухонь сусідніх держав, а також попри усі лихоліття – безперервність і сталість українських смаків.

У книзі багато сенсаційного матеріалу. Це по суті перше дослідження про формування борщу за майже чотири століття – від борщу з дикорослої рослини борщівник до борщу з буряком, від королівських і гетьманських борщів до борщів періодів голодоморів і воєн і – аж до уніфікованого радянського борщу. А вже у часи незалежної України – до розмаїття регіональних рецептів, якими нині щедро наповнені кулінарні видання.

Задум книги виник 2020 року, коли команда молодих ентузіастів – Євген Клопотенко, Марина Кобилинська​, а також Міністерство закордонних справ України – розпочали «боротьбу за борщ», аби визнати його українською національною стравою на міжнародному рівні. Міжурядовий комітет з охорони нематеріальної культурної спадщини на 5-му позачерговому засіданні 1 липня 2022 року вніс український борщ до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

«Біблія борщу», що вийшла у видавництві «Ярославів Вал» – перша кулінарна книга Світлани Короненко. Нині у планах авторки – друга збірка, в якій вона хоче розповісти про давні українські страви й подати їхні рецепти з кулінарних книг минулих століть.

Довідково. Світлана Короненко – журналістка і письменниця. Авторка книг поезії і прози. Лауреатка багатьох літературних премій. Цього року її книга «Поезії» висунута на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка. Працювала на Українському радіо. Нині директорка київського видавництва «Ярославів Вал». Як виконавча директорка МБФ «Ліга українських меценатів» реалізує проєкт «Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика».

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників медіа: anna@ukrinform.com.

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.