Претенденти на Шевченківську премію-2022: Іздрик, Грабович, Рябчук, Бурмака, Балаян…

302

На сайті   knpu.gov.ua опублікований список літературно-мистецьких творів висунутих на здобуття Національної Шевченківської премії-2022 – найвищої в Україні творчої відзнаки за вагомий внесок у розвиток культури та мистецтва.

Перелік творів і їх авторів, які братимуть участь у конкурсі

Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка інформує про те, що опрацьовано супровідні документи на літературно-мистецькі твори, висунуті членами й експертами Шевченківського комітету, культурними інституціями на здобуття Національної премії України імені Тараса Шевченка 2022 року.

Відповідно до Положення про Національну премію України імені Тараса Шевченка конкурс серед висунутих творів проводиться за всіма номінаціями у три тури.

У першому турі конкурсу Комітет розглядатиме твори, які братимуть участь у конкурсі та формуватиме за результатами розгляду у кожній з номінацій список творів, які будуть допущені до участі у другому турі (публікуватиметься «довгий» список).

Пропонуємо увазі перелік літературно-мистецьких творів (69) за номінаціями, стосовно яких внесено пропозиції щодо участі у конкурсі:

 

ЛІТЕРАТУРА

 

1.Антонишин Світлана Володимирівна.

Книга поезій “ПервоСвіт” (2020 р., в-во “Український пріоритет”, м.Київ).

Представлено Львівською обласною організацією Національної спілки письменників України.

 

2.Воробйова Ольга Степанівна.

Роман “Хирург от Бога” у 4 томах (2020 р., в-во “Друкарский двор Олега Фёдорова”, м.Київ).

Представлено Всеукраїнською творчою спілкою “Конгрес літераторів України”.

 

3.Гордон Олександр Богданович.

Книга віршів “Площа поезії” (2021 р., в-во “Майдан”, м.Харків).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Майдан”.

 

4.Гудима Андрій Дмитрович.

Книга “Україна ‑це доля”(у поемах та віршах) (2020 р., в-во “ТОВ “Білоцерківдрук”, м.Біла Церква).

Представлено Національною спілкою письменників України.

 

5.Гунько Олександр Петрович.

Книга поезій “Квантова нереальність” (2020 р., в-во Український пріоритет”, м. Київ).

Представлено Комунальним закладом “Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара” Херсонської обласної ради.

 

6.Дзюбенко-Мейс Наталя Язорівна.

Поема “Сковорода” (2020 р., в-во “Саміт-книга”, м.Київ)

Представлено Київською організацією Національної спілки письменників України.

 

7.Дуда Тамара Анатоліївна (Тамара Горіха Зерня).

Роман “Доця” (2019 р., в-во “Білка”, м.Київ).

Представлено Видавництвом “Білка”.

 

8.Єшкілєв Володимир Львович.

Романи “Унія” (2021 р., в-во “Фоліо”, м.Харків) та “Каїн” (2020 р., в-во “Фоліо”, м.Харків).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Видавництво Фоліо”.

 

9.Замойська Мирослава Іванівна (Дара Корній).

Серія книг “Чарівні істоти українського міфу” (“Духи природи” (2019), “Домашні духи” (2019), “Духи-шкідники” (2021 р. в-во “Vivat”, м.Харків)

Представлено ТОВ “Видавництво Vivat”.

 

10.Запека Віталій Леонідович.

Інтелектуальний роман “Абсурд” (2021 р., в-во “Видавець О.О.Євенюк”, м.Житомир).

Представлено Видавництвом “Видавець О.О.Євенюк”.

 

11.Іздрик Юрій Романович.

Книга поезій “Інші речі” (2021 р., в-во “Старого Лева”, м.Львів).

Представлено Громадське об’єднання Галицького району м. Львова “Вірменська – тридцять п’ять”.

 

12.Ковалик Надія Йосифівна.

Роман “Люба для любові…” (2021 р., в-во “Простір-М”, м.Львів).

Представлено Львівською обласною організацією Національної спілки письменників України.

 

13.Литовченко Тимур Іванович, Литовченко Олена Олексіївна

Художня історична епопея “101 рік України” в 10-ти книгах (2020 р., в-во “Фоліо”, Харків).

Представлено Публічною бібліотекою імені Лесі Українки для дорослих м. Києва.

 

14.Маркус (Ананьєв) Валерій Сергійович.

Роман “Сліди на дорозі” (2020 р., в-во “Великжанін”, м.Кам’янець-Подільський).

Представлено Львівською обласною бібліотекою для юнацтва імені Романа Іваничука.

 

15.Міщенко Олександр Володимирович (Олесь Воля).

Народна епопея “Безкровна війна” у двох томах (2019 р., в-во “Рута”, м.Київ).

Представлено Щомісячним літературно-мистецьким та громадсько-політичний часопис Національної спілки письменників України, журналом “ДЗВІН”.

 

16.Мосевич Віра Романівна.

Історично-пригодницький роман “Ґардаріка. Таємниця забутого світу” (2020 р., в-во “Клуб Сімейного Дозвілля”, м.Харків).

Представлено Громадською організацією “Центр ініціатив сприяння соціальному та культурному розвитку в Україні”.

 

  1. Нечитайло (Осока) Сергій Олександрович.

Книга прози “Три лини для Марії” (2020 р., в-во “Старого Лева”, м.Львів).

Представлено ТОВ “Видавництво Старого Лева”.

 

18.Павленко Микола Григорович.

Дилогія “Холодноярські тризуби, або Пригоди Якоба Штофке в Україні” та “Хочу спокою, світла, миру і добра” (2018 р., в-во “Видавничий центр “Просвіта”, м.Київ).

Представлено Національним музеєм літератури України.

 

  1. Пасічник Михайло Павлович.

Книги поезій “Двовійна. Щоденники спротиву.” (тритомник) (І-ІІ томи – 2018 р., в-во “О.О.Євенок”, м. Житомир, ІІІ том – 2021р. в-во “О.О.Євенок”, м.Житомир)

Представлено Всеукраїнським товариством “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

 

20.Пузій Володимир Костянтинович (Володимир Аренєв).

Книга “Заклятий меч, або Голос крові” (2020 р., в-во “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”, м.Київ).

Представлено Видавництвом “А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА”.

 

21.Ремньов Микола Омелянович.

Книга “Двійник” (2021 р., в-во “Джерело”, м.Суми).

Представлено Приватною фірмою “Видавництво “Університетська книга”.

 

22.Сопронюк Артем Вікторович (Маркіян Камиш).

Збірка “Оформляндія. Чормет. Ряска.” (2021 р., в-во “НОРА-ДРУК”, м.Київ).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Видавництво “НОРА-ДРУК”.

 

23.Таран (Терен) Віктор Васильович.

Книга “Рівняння Бога і тріснуті окуляри” (2020 р., в-во “Дніпро”, м.Київ).

Представлено Державним підприємством “Державне спеціалізоване видавництво художньої літератури “Дніпро”.

 

24.Тютюнник Микола Григорович.

Твір “Іван Сірко” з книги “Історичні віршовані романи” (2021 р., в-во “Університет “Україна”, м.Київ).

Представлено Державним закладом “Луганський національний університет імені Тараса Шевченка”.

 

25.Херсонський Борис Григорович.

Книги поезій “Вклонитися дереву” (2019 р., в-во “Старого Лева”, м. Львів), “Сталіна не було” (2018 р., в-во “Фоліо”, м.Харків), “Будемо теплом і попілом” (2020 р., “Дух і літера”, м.Київ).

Представлено Головою Комітету Макаровим Ю.В.

 

26.Шейко-Медведєва Неля Семенівна.

Книга віршів та оповідань “Дороги камени” (2018 р., в-во “Комора”, м.Київ).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Видавничий дім “Комора”.

 

27.Щіпковський (Щипківський) Геннадій Павлович.

Роман у трьох книгах “Товтри” (2021 р., в-во “Астропринт”, м.Одеса).

Представлено Одеською національною науковою бібліотекою.

 

ЛІТЕРАТУРОЗНАВСТВО І МИСТЕЦТВОЗНАВСТВО

 

28.Горбачов Дмитро Омелянович.

Книга “Лицарі голодного Ренесансу” (2020 р., в-во “Дух і Літера”, м.Київ).

Представлено Членкинею Комітету Корнієнко (Славінською) І.І.

 

29.Грабович Григорій Юлійович.

Цикл статей “Переосмислюючи Павла Тичину – переосмислюючи український модернізм” (2018-2020).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Часопис “Критика”.

 

30.Ільницький Микола Миколайович.

Книга “Читаючи, перечитуючи… Літературознавчі статті, портрети, роздуми” (2019 р., в-во “Навчальна книга – Богдан”, м.Тернопіль).

Представлено Львівським національним літературно-меморіальним музеєм Івана Франка.

 

31.Кашуба-Вольвач Олена Дмитрівна.

Виставковий проект “Олександр Богомазов: творча лабораторія” (2019).

Представлено Національним художнім музеєм України.

 

32.Ложкіна Аліса В’ячеславівна.

Книга “Перманентна революція. Мистецтво України ХХ – початку ХХІ ст.” (2019 р., в-во “ArtHuss”, м.Київ).

Представлено Державним підприємством “Національний центр ділового та культурного співробітництва “Український дім”.

 

33.Лютий Тарас Володимирович.

Книга “Двійник. Про природу дублювання і множинності” (2021 р., в-во “Віхола”, м.Київ).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальність “Віхола”.

 

34.Мудрак Мирослава Марія.

Книга “Образний світ Георгія Нарбута і творення українського бренду” (2021 р., в-во “Родовід”, м.Київ).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Видавництво Родовід”.

 

35.Скляренко Галина Яківна.

Книги “Українські художники: з відлиги до Незалежності” у 2-х книгах (2020 р., в-во “Huss”, м.Київ) та “Нова українська скульптура” (2021 р., в-во “Huss”, м.Київ)

Представлено Інститутом проблем сучасного мистецтва.

 

36.Федорак Назар Любомирович.

Книга “Вінець і вирій українського бароко. Сім наближень до Григорія Сковороди” (2020 р., в-во “Акта”, м.Харків).

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Акта”.

 

ПУБЛІЦИСТИКА, ЖУРНАЛІСТИКА

 

37.Бебик Валерій МихайловичУстюжаніна Анастасія ВікторівнаСуддя Віталій Іванович.

Публіцистичний мультимедіа проект “Історія та міфи цивілізацій: Європа & Азія”.

Представлено Всеукраїнською громадською організацією “Співдружність працівників інформаційних видань України”.

 

38.Бондар Андрій Володимирович.

Книга “Ласощі для Медора” (2021 р., в-во “Старого Лева”, м.Львів).

Представлено Львівською міською громадською організацією “Мистецька рада “Діалог”.

 

39.Вітковський Вадим Миколайович, Каменюк Михайло Феодосійович.

Книги-історії сіл: “Борівка.Boriwka” (2021р., в-во “О.О.Євенок”, м.Житомир), “Івча: доля, історія, люди” (2018 р, в-во “Нілан-ЛТД, м.Вінниця), “Григорівка. Красуня, що народилася на морському дні” (2021р., в-во “О.О.Євенок”, м.Житомир)- авторські, “Розкошівський скарб” (2020 р.,в-во “Вінницька обласна друкарня”, м.Вінниця), “Закриниччя. Човновиця” (2020 р.,в-во “Вінницька обласна друкарня”, м.Вінниця) – у літературному записі.

Представлено Українським Фондом культури імені Бориса Олійника.

 

40.Кононенко Петро Петрович.

Книга “Сто літ – сто доріг… Україна та українознавство: зародження – розстріли – воскресіння” (у трьох томах) (2021 р., в-во “Майдан”, м.Київ-Харків).

Представлено Харківською обласною організацією Національної спілки письменників України.

 

41.Панченко Олександр Іванович.

Книга “ПОЛТАВСЬКА ДІАСПОРА. ВЕЛИКА ЕНЦИКЛОПЕДІЯ. Лохвиця, Полтавщина, Україна, Европа, Австралія, Америка. – Українці, московити, євреї…” (2021 р., в-во “Гадяч”, м.Гадяч).

Представлено Місцевою громадською організацією “Інститут Українського Вільного Козацтва імені Антона Кущинського.

 

42.Пучков Андрій Олександрович.

Біографічна трилогія: “Між навігаційними щоглами: Профілі українських мистецтвознавців” (2018 р., в-во “Дух і літера”, м.Київ); “Візантійські склепіння Юліана Кулаковського: Київські контексти” (2020 р., в-во “Дух і літера”, м.Київ); “Тривкий тролінґ трикстера: Метадраматургія Олександра Корнійчука” (2021 р., в-во “Дух і літера”, м.Київ).

Представлено Громадською організацією “Науково-видавниче об’єднання “Дух і літера”.

 

43.Родик Костянтин Костянтинович.

Книга “Сізіф ХХ. Книжка vs політика” (2019 р., в-во “Балтія-Друк”, м.Київ).

Представлено Асоціація Українських Письменників.

 

44.Романчук Олег Костянтинович

Книга публіцистики воєнного часу “Не бійсь. Не зраджуй. Не мовчи.” (2020 р., в-во “Універсум”, м.Львів).

Представлено Львівською обласною організацією Національної спілки журналістів України.

 

45.Рябчук Микола Юрійович.

Книга “Лексикон націоналіста та інші есеї” (2021 р. , в-во “Старого Лева”, м.Львів).

Представлено Громадською організацією “Український осередок Міжнародного ПЕН-клубу”.

 

  1. Саєнко Ніна Олександрівна.

Книга “Пам’ять роду: Епістолярії родини Саєнків. 1886-2020” (2021 р., в-во “Контраст”м.Харків).

Представлено Шевченківським національним заповідником.

 

  1. Шкуліпа Анатолій Григорович.

Книга “Де гуляв козак Пручай” (2020 р., в-во “Орхідея”, м.Ніжин).

Представлено Ніжинською міською централізованою бібліотечною системою.

 

 

МУЗИЧНЕ МИСТЕЦТВО

 

48.Бурмака Марія Вікторівна.

Авторський концерт “Ніжно. Тихо. Голосно”.

Представлено Громадською організацією “Перфектна Арт Група”.

 

  1. Винницька Ярина Володимирівна.

Концерт – візитівка “Ковчег Україна”.

Представлено Членкинею Комітету Сінькевич Ю.Л.

 

50.Курач Юрій Володимирович.

Концертна програма “Та не однаково мені”

Представлено Всеукраїнським товариством “Просвіта” імені Тараса Шевченка.

 

51.Приступов Петро Гергійович.

Музична збірка “Сад Божествених пісень”.

Представлено Громадою Українців Тюрінгії.

 

52.Шпудейко Олег Володимирович.

Альбом “Madrigals”.

Представлено Членом Комітету І.В.Панасовим.

 

53.Яковчук Олександр Миколайович.

Симфонічний диптих “Революція Гідності”: І частина  – Симфонія №7 “Майдан, ІІ частина – симфонія №8 “Нескорені”; поема “Молитва до Марії”, вірші Т.Г.Шевченка для сопрано та мішаного хору без супроводу; Кантата “Думи мої”, вірші Т.Г.Шевченка для баритона, мішаного хору та флейти.

Представлено Київською організацією Національної спілки композиторів України.

 

ВІЗУАЛЬНІ МИСТЕЦТВА

 

54.Антип Петро Іванович.

Виставковий проект “Сучасна архаїка”

Представлено Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького.

 

55.Кадан Микита Вікторович.

Персональна виставка “Камінь б’є камінь”.

Представлено Благодійною організацією “Благодійний Фонд Віктора Пінчука “Сучасне мистецтво в Україні”.

 

56.Микитюк Іван Васильович.

Портрети із серії скульптурних робіт “Мої односельчани”.

Представлено Музеєм мистецтв Прикарпаття.

 

57.Одайник Оксана Вадимівна.

Проєкт Голос і живопис “Енергія Кундаліні”.

Представлено Національною спілкою художників України.

 

  1. Пінчук Олег Степанович, Томашевський Богдан Ярославович, Шолудько Володимир Борисович.

Пам’ятник Тарасу Григоровичу Шевченку у м. Флоренції.

Представлено Міжнародним Європейським університетом.

 

59.Пущенко Сергій Миколайович.

Книжково-мистецький проект “Фронтовий кобзар” (2020 р., в-во “Майдан”, м.Харків).

Представлено Українською академією друкарства.

 

60.Сільваші Тіберій Йосипович.

Інсталяція “Крила”.

Представлено Громадською організацією “Музей сучасного мистецтва”.

 

КІНОМИСТЕЦТВО

 

61.Балаян Роман Гургенович.

Повнометражний ігровий фільм “Ми є… Ми поруч”.

Представлено Національною спілкою кінематографістів України.

 

62.Вітовська-Ванца Ірина (Ірма) Григорівна.

Виконання головних ролей у фільмах “Брама”, “Мої думки тихі”, “Казка старого мельника”.

Представлено Членом Комітету Держипільським Р.Л.

 

63.Горлова Аліна Едуардівна.

Документальний фільм “Цей дощ ніколи не скінчиться”.

Представлено Товариством з обмеженою відповідальністю “Табор”.

 

64.Горностай Катерина Павлівна.

Національний повнометражний ігровий фільм “СТОП-ЗЕМЛЯ”.

Представлено Громадською Спілкою “Асоціація кіноіндустрії України”.

 

65.Гришкан Григорій Олександрович.

Художній фільм “До щастя” режисера Вінсента Меттеля.

Представлено Відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини Покровської міської ради Донецької області.

 

ТЕАТРАЛЬНЕ МИСТЕЦТВО

 

66.Білоус Андрій Федорович, Колеснікова Ніна Анатоліївна,Бекіров Усеін Різайович,Орлов Борис Анатолійович.

Вистава “Шинель” за однойменною п’єсою М.Гоголя Київського національного академічного Молодого театру.

Представлено Театрально-видовищним закладом культури “Київський національний академічний Молодий театр”.

 

67.Кухар Катерина Ігорівна, Стоянов Олександр Афанасійович.

Постановка “Children of the Night. Androgyne” (балет).

Представлено Київським державним фаховим хореографічним коледжем.

 

68.Трунова Тамара ВікторівнаВорожбит Наталя АнатоліївнаЛаріонов Юрій ОлександровичІсаєнко Андрій МиколайовичХодос Валерія Ігорівна.

Вистава “Погані дороги” Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра.

Представлено Театрально-видовищним закладом культури “Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра”.

 

69.Уривський Іван СергійовичБогомазов Петро ДмитровичСтупка Остап БогдановичФорманчук Олександр Іванович.

Вистава “Пер Гюнт” Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка.

Представлено Національним академічним драматичним театром ім.Івана Франка

 

Секретаріат Комітету

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!