Премію імені Петра Могили отримала авторка книжки про суди над відьмами

745

Премія ім. Петра Могили – відзнака НаУКМА – присуджена Вченою радою Академії доцентці кафедри історії НАУКМА Катерині Дисій.

Вчена рада Національного університету “Києво-Могилянська академія” присудила премію імені Петра Могили викладачці кафедри історії Катерині Дисій за книжку “Ukrainian Witchcraft Trials. Volhynia, Podolia, and Ruthenia 17th-18th centuries” (Budapest – New York: CEU Press, 2020). Про це повідомляє istpravda.com.ua.

Катерина Диса у своїй праці вперше описує ідеологічне підґрунтя трибуналів на основі праць священиків і теологів, які відображають ставлення до диявола та відьом. Однак основним напрямом роботи вченої є процес, який приводить до звинувачень у чаклунстві.

З розповідей учасників судових процесів продемонстровано, що спонукало людей спочатку висловлювати підозри, а потім – звинувачення у чаклунстві. Насамкінець у праці авторка представляє історію одного волинського села та порівнює ставлення до двох “жіночих злочинів” в українських судах.

Премія ім. Петра Могили – відзнака, започаткована в НаУКМА з 2005 року та присуджується щороку Вченою радою Академії за вагомі наукові досягнення, які сприяють розвитку гуманітарних, суспільних і природничих наук, утверджують високий авторитет університетської науки на національному та міжнародному рівні й опубліковані у вигляді монографій, енциклопедій, книг, підручників, навчальних посібників, циклу наукових праць.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!