Премією Сахарова нагородили український народ на чолі з президентом Зеленським

Український народ на чолі із президентом Володимиром Зеленським удостоєний премії Сахарова «За свободу думки». Про це повідомив брюссельський кореспондент “Радіо Свобода” Рікард Йозвяк.

«Як і очікувалося: «хоробрий народ України в особі свого президента, обраних лідерів та громадянського суспільства» став переможцем премії Сахарова цього року», – йдеться у повідомленні.

Зазначимо, що серед номінантів на премію цього року також були засновник Wikileaks Джуліан Ассанж та колумбійська Комісія зі встановлення істини, яка займалася національним примиренням та врегулюванням завершення громадянської війни в країні.

Саму премію вручатимуть на церемонії у Страсбурзі 14 грудня.

Довідка lenta.ua

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Премія «За свободу думки», названа на честь радянського фізика та правозахисника Андрія Сахарова, була започаткована Європарламентом у 1988 році, її присуджують людям або громадським організаціям, які відзначилися у справі захисту прав людини та основоположних свобод. Розмір премії – 50 тисяч євро. У 2021 році премію отримав росіянин Олексій Навальний, який перебував у колонії, роком раніше – опозиція Білорусі, а в 2018 році – український режисер Олег Сенцов, якого на той час тримали ув’язнення в Росії.

Як раніше повідомляла lenta.ua, у жовтні 2022 року правозахисникам з України, РФ та Білорусі присудили Нобелівську премію миру.

Фото: Станіслав Юрченко, Крим.

lenta.ua