Премія Women in Arts-2020 визначила п’ятьох фіналісток у номінації «Література»

744

Премія Women in Arts-2020 визначила 5-х фіналісток у номінації «Література». Про це повідомляє chytomo.com з посиланням

на офіційний сайт організатора «HeForShe» – глобального руху солідарності в підтримку ґендерної рівності.

До фіналу увійшли:

 1. Софія Андрухович
 2. Катерина Бабкіна
 3. Тамара Горіха-Зерня
 4. Оксана Забужко
 5. Гаська Шиян

Категорія розглядає жінок, які безпосередньо працюють і обрали своєю професією літературу: письменниці і поетеси.

До складу експертної ради увійшли Ірина Батуревич, співзасновниця «Читомо», Євгеній Стасіневич, Оксана Щур, Софія Челяк. До складу експертного журі: Ростислав Семків, Катерина Калитко, Андрій Курков.

У категорію «Культурний менеджмент» увійшли такі номінатки:

 1. Ольга Балашова
 2. Олександра Коваль
 3. Аліса Ложкіна
 4. Юлія Сінькевич
 5. Івання Скиба-Якубова
 6. Юлія Федів
 7. Катерина Чуєва

У цій категорії змагаються кураторки, кінопродюсерки, організаторки музичних і кіно-фестивалів, культурних форумів, тощо. Жінки, які допомагають творчим одиницям організувати або презентувати їхню діяльність.

До складу експертної ради увійшли Костянтин Дорошенко, Марія Целоєва, Павло Білодід, Ольга Сагайдак. До складу експертного журі: Катерина Тейлор, Олеся Островська-Люта, Володимир Шейко.

У категорію «Культурна журналістика, критика й дослідження» увійшли такі номінатки:

 1. Дар’я Бадьор
 2. Євгенія Губкіна
 3. Лія Достлєва
 4. Діана Клочко
 5. Аліса Ложкіна
 6. Ярина Цимбал

До складу експертної ради увійшли Віра Балдинюк, Валентина Клименко, Сергій Гірік, Андрій Бояров. До складу експертного журі: Іван Козленко, Ірина Подоляк, Лариса Денисенко.

У цій категорій змагаються жінки дослідниці, арт-критикині, публіцистки, літературознавиці, кіно-, театрознавиці, історикині мистецтва, редакторки. Жінки, які створюють, редагують та оформлюють інформацію для засобів масової комунікації.

Крім цього, премію визначили ще у 3 номінаціях: «Візуальне мистецтво», «Музика», «Театр і кіно» та «Культурний менеджмент», «Культурна журналістика, критика й дослідження».

Для визначення номінанток премії та відбору переможниць було запрошено компетентну незалежну експертну раду та експертне журі, до складу якого за згодою увійшли літературні, художні, музичні, театральні, кінокритикині/ки і письменники/ці, літературознавиці/ці, видавчині/ці, представниці/ки ЗМІ, мистецтвознавиці/ці та інші спеціалістки/ти цільових сфер.

Премія Women in Arts покликана закласти фундамент для традиції, яка може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення.

Організаційний комітет намагався дотриматись ґендерного балансу і сформувати таку експертну раду, яка представлятиме різні сектори (приватний і державний, громадський, а також незалежну експертизу) для того, щоб скласти об’єктивні списки кандидаток лонг-листа.

Головними вимогами до конкурсанток є професійні досягнення, репутація, інноваційність та національне чи міжнародне визнання.

Як повідомлялось, лауреаткою першої премії Women in Arts-2019 в категорії «Жінки в літературі» стала Катерина Калитко. 

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!