Премія Читомо оголосила склад міжнародного журі

12 вересня оргкомітет Премії Читомо оголосив склад міжнародного журі, яке оцінюватиме кандидатів на здобуття Премії у 2023 році. Очолюватиме журі співзасновниця Читомо Оксана Хмельовська. Крім того, до складу журі увійшло 7 експертів у галузі книговидання та літератури. Серед них — представники як українських, так і міжнародних інституцій галузі.

До складу журі Премії Читомо увійшли: 

 

  • Уям Блекер (Велика Британія), вчений-славіст University College London, перекладач української літератури, член журі Міжнародної Букерівської премії 2023;
  • Ґванца Джобава (Сакартвело), віцепрезидентка Міжнародної асоціації видавців;
  • Юлія Козловець (Україна), директорка Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал»;
  • Владка Купська (Німеччина-Чехія), головна менеджерка Франкфуртського книжкового ярмарку з роботи з ринками Центральної і Східної Європи;
  • Валерій Пекар (Україна), викладач Києво-Могилянської та Львівської бізнес-шкіл;
  • Тетяна Терен (Україна), журналістка, виконавча директорка Українського ПЕН;
  • Оксана Хмельовська (Україна), співзасновниця Читомо;
  • Володимир Шейко (Україна), генеральний директор Українського інституту.

Нагадуємо, термін прийому заявок на Премію Читомо завершується 15 вересня. Грошова нагорода становитиме по 4000 євро у кожній номінації:

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

«Трендсетер видавничого ринку»;

«За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання»;

«Амбасадор української книги».

Визначення лавреатів Премії Читомо відбуватиметься в декілька етапів. Перший крок — номінування кандидатур на здобуття Премії, яке у 2023 році триває до 15 вересня. Висувати кандидатів можуть українські та іноземні організації: культурні інституції України за кордоном, громадські об’єднання, юридичні компанії, освітні заклади, бібліотечні установи та асоціації, редакції медіа тощо. Кожна організація може висувати до трьох номінантів шляхом заповнення аплікаційної форми.

На першому етапі відбору Оргкомітет формує список кандидатур, перевіривши аплікаційні форми на відповідність до вимог і пріоритетів Премії. Відтак, короткі списки Премії у кожній номінації визначатиме журі. Короткі списки будуть оголошені в межах української програми на Франкфуртському книжковому ярмарку 18 жовтня о 14:00.

На заключному етапі члени журі обирають переможців Премії шляхом оцінювання в кожній із номінацій. Урочиста церемонія вручення Премії Читомо за участі фіналістів конкурсу та членів журі відбудеться на початку листопаді 2023 року у Києві. Результати Премії будуть опубліковані у відкритому доступі й на сайті Читомо.

Детальніша інформація у Положенні про Премію Читомо.

Нагадуємо, Премію засновує медіа про книжки Читомо за підтримки Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels), Франкфуртського книжкового ярмарку та грошової винагороди від Міністерства культури й медіа Німеччини — по 4000 євро у кожній номінації.

chytomo.com