Працівники КДБ Білорусі захопили журналіста та волонтера міжнародної спільноти InformNapalm Дениса Івашина

345

Ввечері 12 березня працівники КДБ Білорусі у м.Гродно захопили та вивезли в невідомому напрямку білоруського журналіста та волонтера міжнародної спільноти InformNapalm Дениса Івашина. Про це повідомляє informnapalm.org.

Як повідомила мати Дениса – Людмила Івашина, станом на 20:30 в його квартирі все ще відбувається обшук. Ймовірно, затримання та обшук пов’язані з активною журналістською діяльністю Дениса. Вчора, 11 березня, він давав інтерв’ю в ефірі російськомовного телеканалу “Настоящее время” щодо третьої частини власного великого OSINT-розслідування про колишніх працівників розформованого в Україні спецпідрозділу “Беркут”, які після втечі з України пішли на службу режиму Лукашенка в Білорусі. Дане розслідування напередодні вийшло на сторінках білоруського видання “Новы Час“.

Нагадаємо, що Денис Івашин громадянин Білорусі, який має статус закордонного українця. У 2014 році він був активним учасником Революції Гідності на Майдані в Києві, а потім долучився до міжнародної волонтерської спільноти InformNapalm як OSINT-розслідувач та перекладач. Став головним редактором білоруської мовної версії нашого міжнародного волонтерського ресурсу.  Активно готував власні розслідування, а також перекладав на білоруську мову дослідження InformNapalm про військову агресію Російської Федерації проти України.

Затримання Дениса Івашина може становити загрозу його життю та здоров’ю з боку КДБ Білорусі, або ФСБ РФ. Тому ми закликаємо журналістів, дипломатів, правозахисників та усіх не байдужих людей доброї волі допомогти надати максимальний розголос цій ситуації та допомогти у визволенні Дениса Івашина із полону режиму Лукашенка.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!