Посол України в Грузії відвідав будівництво нового музею-бібліотеки Лесі Українки у Сурамі

Посол України в Грузії Ігор Долгов відвідав будівництво нової будівлі музею-бібліотеки Лесі Українки у Сурамі.

Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на Фейсбук-сторінку українського диппредставництва в Грузії. 

Під час візиту до Сурамі посол України також зустрівся з Головою товариства Лесі Українки в Грузії та мером міста Хашурі.

Під час зустрічі були обговорені питання подальшого будівництва музею, облаштування пам’ятника-погруддя Лесі Українки, а також території навколо нього.

Як повідомляв Укрінформ, процес реконструкції будинку-музею відомої української поетеси та письменниці Лесі Українки в Сурамі розпочався на початку 2020 року через повну деградацію існуючої будівлі, спричинену зсувами.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Ініціатива відновити меморіальний будинок та музей разом із Національним агентством збереження культурної спадщини Грузії належить Надзвичайному і Повноважному Послу України в Грузії Ігорю Долгову, який бере активну участь у процесі реабілітації.

Новий музей Лесі Українки має стати центром українсько-грузинської культури в Сурамі. У фондах музею зберігатимуться матеріали, що стосуються життя та творчості Лесі Українки: збірки поетеси, рукописи, документи різного характеру, зразки образотворчого мистецтва, нумізматичний, фото та етнографічний матеріал. Ініціатором відкриття старого музею у 1952 році був письменник Георгій Леонідзе.

Фото: Посольство України в Грузії/Facebook

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.