Посол України в Грузії відвідав будівництво нового музею-бібліотеки Лесі Українки у Сурамі

237

Посол України в Грузії Ігор Долгов відвідав будівництво нової будівлі музею-бібліотеки Лесі Українки у Сурамі.

Про це повідомляє ukrinform.ua з посиланням на Фейсбук-сторінку українського диппредставництва в Грузії. 

Під час візиту до Сурамі посол України також зустрівся з Головою товариства Лесі Українки в Грузії та мером міста Хашурі.

Під час зустрічі були обговорені питання подальшого будівництва музею, облаштування пам’ятника-погруддя Лесі Українки, а також території навколо нього.

Як повідомляв Укрінформ, процес реконструкції будинку-музею відомої української поетеси та письменниці Лесі Українки в Сурамі розпочався на початку 2020 року через повну деградацію існуючої будівлі, спричинену зсувами.

Ініціатива відновити меморіальний будинок та музей разом із Національним агентством збереження культурної спадщини Грузії належить Надзвичайному і Повноважному Послу України в Грузії Ігорю Долгову, який бере активну участь у процесі реабілітації.

Новий музей Лесі Українки має стати центром українсько-грузинської культури в Сурамі. У фондах музею зберігатимуться матеріали, що стосуються життя та творчості Лесі Українки: збірки поетеси, рукописи, документи різного характеру, зразки образотворчого мистецтва, нумізматичний, фото та етнографічний матеріал. Ініціатором відкриття старого музею у 1952 році був письменник Георгій Леонідзе.

Фото: Посольство України в Грузії/Facebook

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?