Посол України у ФРН бойкотує виставку в Німецько-російському музеї

Виставка з нагоди 80-річчя нападу Німеччини на СРСР проходить в музеї, в назві якого згадана лише Росія. Це “образливо з точки зору українців”, заявив український посол Андрій Мельник.

Посол України в Німеччині Андрій Мельник бойкотує виставку з нагоди 80-ї річниці нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз, у якій бере участь президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier), оскільки вона відбувається у музеї, у назві якого міститься згадка лише про Росію – у Німецько-російському музеї “Берлін-Карлсгорст”. Це “образливо з точки зору українців, дуже плачевно і водночас дивно”, написав посол у листі до директора музею. Про це повідомляє  dw.com з посиланням  на агенцію dpa.

Посол критикує той факт, що постійно діюча виставка в музеї присвячена війні між нацистською Німеччиною та Радянським Союзом (СРСР), однак музей досі згадує у своїй назві лише Росію, а не всі інші радянські республіки, такі як Україна та Білорусь, які зазнали мільйонів жертв у Другій світовій війні. “Таким чином, СРСР де-факто прирівнюється до Росії, що є викривленням історії, яке слід жорстко відкинути”, – пише Мельник.

“Дійсно небезпечно, особливо для майбутнього німецько-українського примирення, те, що це навмисне російське переосмислення історії продовжує знаходити широке політичне та соціальне відлуння у Федеративній Республіці”, – додав український посол.

Німецько-російський музей “Берлін-Карлсгорст” розташований у будівлі, в якій головнокомандуючі Вермахту підписали безумовну капітуляцію представникам Радянського Союзу, США, Великобританії та Франції в ніч з 8 на 9 травня 1945 року. Цим закінчилася Друга світова війна в Європі. 22 червня виповнюється 80 років з дня нападу Німеччини на Радянський Союз. З цієї нагоди в музеї відкривається виставка “Масштаби злочину. Радянські військовополонені у Другій світовій війні”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Історики оцінюють кількість жертв Другої світової війни на території колишнього Радянського Союзу приблизно у 27 мільйонів. За даними Києва, між 1939 і 1945 роками було вбито від восьми до десяти мільйонів жителів теперішньої України.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.