Порошенко, Ахметов і Подоляк: В українських онлайн-медіа різко зросла кількість джинси, — дослідження ІМІ

Лідером серед політичної джинси залишається Петро Порошенко, серед комерційних замовників — Рінат Ахметов зі своїми фондами та компаніями, а за «паркетними» новинами — представник Офісу президента Михайло Подоляк.

В українських онлайн-медіа у червні, порівняно з березнем, у півтора раза зросла кількість замовних матеріалів. Майже 70% джинси оплачують комерційні замовники. Антилідерами за кількістю джинси є сайти Оbozrevatel, «РБК-Україна», «Гордон» та УНІАН. Про це йдеться в дослідженні Інституту масової інформації.

«Ринок джинси, що поступово оживав після початку повномасштабного вторгнення Росії, у другому кварталі 2023 року отримав нове дихання», — пишуть в ІМІ.

Якщо попереднє дослідження ІМІ щодо кількості матеріалів з ознаками замовних на сторінках провідних українських онлайн-медіа, проведене у березні, виявило 79 таких публікацій, то тепер, у червні, їх виявили 131.

За їхніми даними, майже 70% джинси оплачують комерційні замовники, понад 30% — політичні.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Лідером серед політичної джинси залишається Петро Порошенко. Серед комерційних замовників попереду всіх Рінат Ахметов разом зі своїми фондами та компаніями. Представник Офісу президента Михайло Подоляк залишається героєм більшості так званих паркетних новин — матеріалів із сумнівним балансом.

Політичну джинсу українські онлайн-медіа не маркують наразі жодним чином. Дещо зменшилася кількість неналежно маркованих матеріалів комерційних замовників. Паралельно з тим намітилися тенденції до збільшення кількості платних матеріалів, позначених належним чином — «Реклама».

ІМІ відзначає сайт Кореспондент.net, який використав таке маркування для низки рекламних публікацій і «зробив помітний крок до чесних відносин з читачами».

Антилідером став Оbozrevatel, який  майже вдвічі збільшив кількість матеріалів з ознаками замовності. Друге місце в антирейтингу поширювачів джинси посіло онлайн-видання «РБК-Україна». Третє місце ділять видання «Гордон» та УНІАН, при цьому останнє видання збільшило кількість замовних матеріалів уп’ятеро.

Також у рази зросла кількість замовних матеріалів на сайтах 24 каналу і ТСН. На своєму попередньому рівні за кількістю джинси залишились «Главком» та «Інтерфакс-Україна».

Не виявлено замовних матеріалів у новинах онлайн-видань: «Українська правда», «Ліга.net», «Бабель», «Радіо Свобода», Суспільне, ZN.ua, «Укрінформ», Gazeta.ua. На сайті hromadske не виявлено джинси, але тут присутні матеріали з некоректним маркуванням реклами.

Дослідження ІМІ охоплює період 7–9 червня 2023 року у 23 онлайн-медіа. Вибірка матеріалів становила понад 2 тисячі новин.

 

Роман Мельник

detector.media