Понад сто видань претендує на премія Президента «Українська книжка року»

 
Держкомтелерадіо оприлюднив список видань, поданих на здобуття премії Президента «Українська книжка року». У переліку — 175 видань від понад 90 видавництв і видавничих організацій.
Про це повідомляє Читомо.
Премія заснована 2009 року. Її присуджують у трьох номінаціях: за видатні досягнення у галузі художньої літератури  виданню творів класичної або сучасної української прози, поезії, українських перекладів художньої літератури; за вагомий внесок у розвиток українознавства  виданню творів, які формують знання про Україну, її народ, історію, культуру, науку, довідковому, енциклопедичному, краєзнавчому або картографічному виданню тощо; за сприяння у вихованні підростаючого покоління  виданню творів дитячої літератури, посібнику або підручнику для дошкільників, учнів чи студентів.
Премією «Українська книжка року» відзначають авторів, видавництва та видавничі організації, що зробили значний внесок у популяризацію української книги та розвиток вітчизняної видавничої справи.
У січні 2018-го комітет розгляне подані роботи і ухвалить рішення, які видання будуть допущені до участі в конкурсі на здобуття премії. З цього списку будуть запропоновані видання на відзначення премією Президента.
З переліком поданих робіт можна ознайомитися на сайті Держкомтелерадіо.
За 2016 рік премією були відзначені видання:

  • «Синій зошит. Аркуші днів світящих» та «Лад» Мирослава Дочинця — у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури»
  • «Марія Заньковецька» Володимира Корнійчука — у номінації «За вагомий внесок у розвиток українознавства»
  • «Їжак Вільгельм» Тетяни Стус — у номінації «За сприяння у вихованні підростаючого покоління».

 

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал