Померла вдова режисера Сергія Параджанова

2407

6 червня 2020 року померла педагог та філолог Світлана Щербатюк – дружина режисера Сергія Параджанова. Про це повідомляє 5.ua з посиланням на сторінку у Facebook кінотеатру “Ліра”.

“Сьогодні, у цей важкий день процитуємо кінознавицю Оксану Мусієнко, яка у публікації “Роздуми над книжкою “Сповідь” згадує про своє знайомство зі Світланою Іванівною: “З нею я познайомилась, уже навчаючись в університеті. А потоваришували ми вже в інші часи, коли Сергій опинився за ґратами. Мені прикро, коли у примітках до видань, присвячених майстру, читаєш: “С.Щербатюк, колишня дружина Параджанова”. Світлана ніколи не була “колишньою”. Навіть коли вони офіційно розлучилися, вона залишилась для Сергія матір’ю його коханого сина Сурена. Та головне, її любов і підтримку він відчував усі роки ув’язнення”, – йдеться у дописі.

І також відзначається: “Може, без них він і не вижив би. Я про себе називала Світлану “декабристкою”. Так, їй було що втрачати, коли вона відверто і неоднозначно заявила про те, що не збирається рвати стосунки з батьком свого сина. Вона втратила роботу в університеті, де викладала російську для іноземців, стала “невиїзною”. Але вона не припинила листування з ув’язненим, не перестала передавати до зони посилки і, головне, битися в усі двері, щоб хоч якось полегшити долю Сергія”.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!