Помер засновник хору "Гомін" Леопольд Ященко

 

У суботу, 2 квітня, помер Леопольд Іванович Ященко — дисидент, керівник хору «Гомін», народний артист України, пише Укрінформ.

«Творець хору «Гомін» був одним із чільних оберегів українства за комуністичних часів. Я його вперше побачив, але спершу почув влітку 1988 року. Того самого дня я не вступив на соціологію в Київському університеті. Їхав додому на метро сумний, бо попереду мала бути радянська армія з Карабахами та іншими гарячими точками. У якийсь момент мені здалося, що чую музику. Перша думка – поїхав дахом, бо звідки могла бути українська музика в метрополітені імені Леніна. Але насправді це був він, Ященко, з улюбленою сопілкою. Це був наче сигнал – що все буде добре. І я йому вдячний, що витягнув мене з похнюпленості. Хай земля буде панові легкою», – написав журналіст Вахтанг Кіпіані на своїй сторінці у Facebook.
Леопольд Ященко народився 2 червня 1928 року в Києві. У 1969 році створив хор «Гомін». Активно відроджував у Києві український календарний фольклор, народні звичаї та свята. За це 28 вересня 1971 року Леопольда Ященка виключили зі Спілки композиторів України з формулюванням за «ідейні помилки, припущені в керівництві хором». У 1989 році хор «Гомін» першим у Києві публічно виконав національний гімн.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал