Помер відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Алі Мітґуч

У віці 86 років пішов з життя відомий німецький ілюстратор, засновник жанру вімельбух Альфонс «Алі» Мітґуч. Про це повідомляє The New York Times.

«Зі смертю Алі Мітґуча ми втратили чудову людину та прекрасного ілюстратора. Своїми малюнками він змушував нас — включно зі мною — сміятися, думати та мріяти», — сказав у коментарі The New York Times президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр.

Алі Мітґуч народився в Мюнхені 21 серпня 1935 року. У дитинстві сім’я Мітґуч була змушена евакуюватися в Алльгой під час Другої світової війни через бомбардування міста. Відомо, що Мітґуч страждав на дислексію. Після повернення до Мюнхена навчався на літографа, потім здобував освіту в Академії графічних мистецтв у Мюнхені.

Наприкінці 60-их років провідний дитячий психолог Курт Зеельман попросив його намалювати для дітей картинку, де б «усього було багато і не потрібно було слів для розуміння сюжету». Результат цього прохання — книжка «Усе навколо в моєму місті» (нім. Rundherum in meiner Stadt) вийшла у 1968 році. Видання було розпродане накладом більше ніж в 1 млн примірників. У 1969 році книжка здобула Німецьку молодіжну літературну премію. Натхненням для вімельбухів стали бачені художником в дитинстві діорами.

Ілюстратор жив у своєму рідному місті Мюнхені, яке надихало його на створення серії книжок про приховані предмети.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Алі Мітґуч — автор понад 72 книжок, перекладених близько 20 мовами та проданих накладом більше ніж у 8 млн. В Україні вімельбухи Алі Мітґуча можна придбати у видавництві «НК-Богдан».

 Вімельбухи — здебільшого великоформатні дитячі книжки з картону, які містять мінімум тексту, натомість зосереджені на дуже деталізованих ілюстраціях. Як правило, кожен розворот є панорамою у наївно-реалістичному стилі із чіткими лініями і контрастними кольорами.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.