Помер український письменник, який перекладав з японської та китайської

1886

25 листопада внаслідок перенесеного інсульту помер Геннадій Турков — український поет і перекладач поезії з японської, китайської, російської, англійської. Перекладав українську поезію мовою есперанто. Про це повідомляє пресслужба НСПУ.

Геннадій Турков народився 5 січня 1945 року на Сахаліні (Росія). Школу закінчив у м. Хабаровську 1962 року. Працював на заводі та студії телебачення. Закінчив філологічний факультет Київського педагогічного інституту. По закінченні інституту служив рік у війську, працював вчителем у сільській школі на Київщині. 1971 року повернувся на Далекий Схід. Слухав лекції з давньояпонської мови і літератури в Далекосхідному університеті м. Владивосток. Давньокитайську мову вивчав самотужки. Працював 7 років в Хабаровському радіотелецентрі, 6 років на залізниці, 13 років у аптечному складі. З 2006 року – на пенсії. Кілька років тому повернувся на постійне проживання до України, поновив членство в Національній спілці письменників України. Мешкав у Києві.

Добірки його перекладів друкувались в журналах «Всесвіт», «Основа», «Далекосхідна хвиля». На мову есперанто перекладав з української (І.Котляревський, Г.Сковорода, Б.-І.Антонич), російської (Ф.Сологуб, А.Фет, Ін. Анненський, Ю.Балтрушайтіс), англійської (Роберт Фрост, Байрон), японської (Сайгьо, Мацуо Басьо, Ісікава Такубоку, Бусон, Йосано Акіко, Вакаяма Бокусуй), китайської (Ван Вей, Ду Фу, Ханьшань), фінської (Ейно Лейно). Також переклав твори А. Рюноске.

Власні вірші українською мовою друкувались в багатьох журналах, збірниках, газетах.

Переклав на есперанто перші три частини “Енеїди” І. Котляревського.

Впродовж останнього часу перекладав на українську з давньокитайської твори Конфуція.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!