Помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук

351

На 89-му році життя помер український мовознавець, літературознавець, перекладач, громадський діяч Іван Ющук.

Про це 27 березня повідомив у Facebook його онук Михайло Кублій.

«Сьогодні зранку не стало нашого діда. Прожив 88 років, більшу частину життя присвятив наполегливій боротьбі за українську мову і українську Державу. Завжди пам’ятатимемо», – йдеться в повідомленні.

Іван Ющук був професором (1992), завідувачем кафедри слов’янської філології і загального мовознавства Київського міжнародного університету, Заслуженим діячем науки і техніки України (1993), відмінником освіти України, членом Національної спілки письменників України, членом Центрального правління та Головної ради Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, лауреатом Всеукраїнської премії імені Бориса Грінченка, Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка (2014) та премії імені Дмитра Нитченка (2016).

Він перекладав твори сербських, хорватських, словенських, лужицьких письменників, зокрема: Іво Андрича, Івана Цанкара, Радоє Домановича, Стевана Сремаца, Меша Селімовича та інших.

Іван Ющук став автором 20 підручників з української мови для середніх та вищих шкіл. Він також досліджував Голодомор-геноцид українців 1932—1933 років.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!