Помер один з організаторів українського життя у Новосибірську

11622

Як інформує ukrpohliad.org, про це повідомила Прес-служба Об’єднання українців Росії.

«З глибоким сумом сповіщаємо про відхід у вічність Володимира Мановича. Зачинателі українського руху в Росії добре пам’ятають Володимира Миколайовича, очільника української національно-культурної автономії в Новосибірську, одного із засновників Об’єднання українців Росії (ОУР) і Федеральної національно-культурної автономії українців Росії (ФНКАУР), члена Ради обох федеральних організацій, незмінного учасника конгресів українців Росії.

Після закінчення Української сільськогосподарської академії В. Манович більше 40 років працював в системі управління лісовим господарством Росії, захистив кандидатську дисертацію на тему «Розробка геоінформаційної системи для вирішення питань управління лісовим господарством». Під його керівництвом і при безпосередній участі вперше в Росії була розроблена лісова геоінформаційна система ЛісГІС, призначена для вирішення завдань управління лісами на рівнях лісництво-лісгосп-управління лісами суб’єкта Російської Федерації. У 2014 р. В. Мановичу присвоєно почесне звання «Заслуженный лесовод Российской Федерации»

В. Манович проніс через все життя любов до своєї Батьківщини – України, української мови, української культури. Він був одним із засновників Української національно-культурної автономії Новосибірська, яка виросла з Товариства української мови. В. Манович довгий час очолював автономію після відходу головного натхненника новосибірських українців відомого вченого академіка Йосаафа Ладенка і проявив себе як мудрий керівник, якому вдалося згуртувати українців Новосибірська і проводити громадську роботу на високому рівні. Внесок В. Мановича в українське життя Новосибірська став особливо відчутним після його від’їзду з Новосибірська, невдовзі після якого українська громада Новосибірська розкололась на кілька груп, з’явились угодовські організації. Дійшло до утворення маріонеткової регіональної національно-культурної автономії українців Новосибірської області, яка увійшла в число засновників федеральної маріонеткової автономії на чолі із сумнозвісним Безпальком, створеної після ліквідації ОУР і ФНКАУР у 2012 р.

В. Манович підтримував міцний зв’язок з батьківською землею, передав кошти на будівництво церкви в рідному селі.

Українські громадські організації Росії складають свою пошану В. Мановичу, який своєю діяльністю заслужив великий авторитет, як патріот України, носій українського духу, який був і залишиться прикладом жертовного служіння Україні».

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!