Помер актор, режисер, диктор «Радіо Свобода» Юліан Паніч

У місті Антіб на півдні Франції помер актор, режисер та диктор «Радіо Свободи» Юліан Паніч. Йому було 92 роки. Про це повідомила російська служба «Радіо Свободи». 

Паніч народився в Україні, у Зінов’євську (нині Кропивницькому). З 1946-го жив у Москві, закінчив Театральне училище імені Щукіна, грав у театрах.

У радянські часи Паніч знявся у 15 фільмах, у тому числі на кіностудії ім. О. Довженка: «Педагогічна поема» (1955), «Кривавий світанок»  (1956, за мотивами повісті Михайла Коцюбинського «Fata Morgana»), «300 років тому» (1956, грав Тимоша Хмельницького) та «Новели Красного дому» (1964).

У 1972 році Паніч із дружиною та сином емігрував до Ізраїлю. Згодом він був запрошений на «Радіо Свободу» до Мюнхена, де протягом багатьох років працював провідним диктором станції, спочатку під псевдонімом Олександр Виноградов.

Завдяки йому слухачі знайомились із забороненими в Радянському Союзі книгами «Архіпелаг ГУЛАГ», «Москва-Пєтушки» та іншими. У 1980-ті роки Паніч керував на «Радіо Свободі» програмою «Театр біля мікрофона», а в часи перебудови часто приїздив до СРСР.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

detector.media