Полтавські хруні не хочуть зносити пам’ятник Петру І: чекають на закон про деколонізацію

У новому інтерв’ю Міністр культури Олександр Ткаченко згадав про кейс Полтави у питанні очищення простору від російських пам’яток. Після візитів до міста він побачив, що Полтава могла б самостійно ініціювати знесення пам’ятника Петру, але не робить цього.

Про це міністр розповів у інтерв’ю «РБК -Україна».

Олександр Ткаченко вважає, що прибирати пам’ятники потрібно в межах закону. Для того, щоб пришвидшити  очищення простору від монументів Пушкіну та Петру І потрібен окремий закон, що вилучить їх з реєстрів спадщини пам’ятників. Якщо за закон проголосують народні депутати, пам’ятники не просто дозволять зносити: місцеву владу всіх областей України зобов’яжуть зробити це:

«Це абсолютно законні підстави. Ми були в Полтаві, нам місцеві прихильники Петра I кажуть: “А де законні підстави?” Як зносити якогось радянського партійного вождя, є закон. А де закон про Петра I? Звичайно, не всі дивляться так… При бажанні в Одесі провели опитування і пам’ятник Катерині прибрали. Але якщо бажання немає, має бути закон», – сказав Олександр Ткаченко.

Полтава могла скористатися прикладом Одеси. Там місцева влада провела опитування місцевих жителів щодо демонтажу пам’ятника Катерині ІІ. Більшість проголосувала за знесення імперського маркера в місті, тому пам’ятник прибрали. Якщо ж бажання у влади інших областей зробити так само немає, то для них діятиме закон.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Головне з першої дискусії у Полтаві про імперські пам’ятки та деколонізацію ЗМІСТ розповідав тут.

Ірина Задара

zmist.pl.ua