Польський фотограф отримав міжнародну премію за свій проект «Шрами» про придушення протестів у Білорусі (фото)

504

Польський фотограф Енджей Новицький отримав міжнародну премію Луїса Валтуени в галузі гуманітарної фотографії за свій проект «Шрами» про придушення протестів у Білорусі. Його робота спрямована на фізичні та психологічні шрами, які завдано сотням людей, пише The Guardian.

“Шрами, що залишилися від цих подій, які також є предметом цієї історії, відрізняються за розміром і формою”, – йдеться в описі проекту.

— Є фізичні шрами-синяки, садна, переломи. Але є й психологічні шрами – травми.

Те, що зараз відбувається у Білорусі, також залишить глибокі шрами у соціальній тканині — цей поділ на дві білоруські держави вже наростає.

Головні герої цих фотографій — протестуючі, побиті режимом, сім’ї, родичі яких зазнали тортур з боку спецслужб, або громадяни, які виступають проти насильства та хочуть волі.

Але також і підлітки-солдати виявилися втягнутими в розпал конфлікту, в якому вони ніколи не брали участь».

Енджей Новицький — фотограф-документаліст із Варшави. На початку своєї кар’єри він працював фотожурналістом у найбільшій щоденній газеті Польщі – Gazeta Wyborcza. Після дев’яти років роботи там перейшов до документального підходу.

Міжнародна премія гуманітарної фотографії імені Луїса Вальтуени, заснована в 1997 році і щорічно організована організацією Médicos del Mundo Spain, присвячена пам’яті Флоса, Луїса, Мануеля та Мерседеса, чотирьох гуманітарних працівників організації, які були вбиті у Руанді та Боснії.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.