Політика, заснована на просуванні ідеї війни – злочинна. Ахеджакова, Макаревич, Чубайс та інші збирають у Росії підписи проти війни

У Російській Федерації відомі люди – вчені, письменники, журналісти, правозахисники – розпочали збір підписів проти війни з Україною.

Про це повідомляє ukrinform.ua із посиланням на «Заяву прихильників миру проти Партії Війни у ​​російському керівництві», де можна залишити підпис.

«Наша позиція гранично проста: Росії не потрібна війна з Україною та Заходом. Нам ніхто не загрожує, ніхто не нападає. Політика, заснована на просуванні ідеї такої війни – аморальна, безвідповідальна та злочинна, і не може вестись від імені народів Росії. Така війна не може мати ні легітимних, ні моральних цілей. Дипломатія країни не може займати жодної іншої позиції, крім категоричного неприйняття такої війни», – йдеться у заяві.

У документі наголошується, що «війна не лише не відповідає інтересам Росії, а й несе у собі загрозу саме її існуванню».

«Божевільні дії політичного керівництва країни, які штовхають нас до цієї межі, неминуче ведуть до формування у Росії масового антивоєнного руху. Кожен із нас природним чином стає його частиною», – наголошують автори заяви, коротко озаглавленої «Аби не було війни».

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Називаючи себе «відповідальними громадянами Росії та патріотами своєї країни» вони звертаються до політичного керівництва Росії, кидають «відкритий та публічний виклик Партії Війни, яка сформувалася всередині влади» і «вважає злочином навіть саме використання військової загрози та кримінального стилю у зовнішньополітичній риториці».

«Ми зробимо все можливе, щоб запобігти, а якщо це буде потрібно, то й зупинити війну», – йдеться наприкінці заяви.

Її, зокрема, підписали актриса Лія Ахеджакова, режисери Гаррі Бардін, Володимир Мірзоєв, письменник Віктор Шендерович, поет Вероніка Доліна, музикант Андрій Макаревич, історики Андрій Зубов, Борис Соколов, правозахисники Лев Пономарьов, Зоя Свєтова, Світлана Ганнушкіна, політики Григорій Явлинський, Лев Шлосберг та інші. Ознайомитись з нинішнім станом списку можна тут.

Як повідомлялося, Росія продовжує стягувати військові підрозділи на тимчасово окуповані території України та навколо кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США та НАТО, яким висуває ультиматум з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід та відмову країн Альянсу від своєї політики безпеки. У разі відмови Заходу врахувати такі російські «пропозиції», кремлівська влада публічно загрожує застосувати заходи «військового та військово-технічного характеру».

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.