Поет-націоналіст Юрій Руф загинув на російсько-українській війні

У боях за Україну загинув воїн Юрій Руф. Останнім його дописом у фейсбуці був патріотичний вірш.

Про це на своїй сторінці у цій же соцмережі повідомив Антон Петрівський.

Юрій Руф (Юрій Романович) – український поет, письменник, вчений, громадський діяч, засновник літературного проєкту «Дух Нації».

Він народився 1980-го року на Тернопільщині. Серед публікацій: «Багряна лірика» (2012), «Час Революції» (2014), «На зламі епох» (2015). Поезію Юрія включали до українських сучасних націоналістичних поетичних збірок «Голос крові» (2013) і «Відлуння свинцевих громовиць» (2015).

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Юрій Руф відомий критичними поглядами на традиційну українську поезію, де, за його словами, українців переважно зображають, як бідних і нещасних. Така поезія занижує самооцінку та почуття національної гордості. Тому Юрій вважав свою поезію одним із типів поетичної пропаганди патріотизму. Він пропагував поетичні рядки, спрямовані на підвищення бойового духу, мотивацію та почуття національної гордості.

Його збірка «На зламі епох» (2015) присвячена українським героям нинішньої російсько-української війни, там є вірші, що згадують окремих осіб, військових частин, українських воїнів, боїв та інших військових подій.

Юрій Руф жив у Львові, він батько двох дітей.

Нагадаємо, що українські військові оприлюднили фотографії зі звільненого від російських окупантів Ірпеня. Фото розмістили в телеграмі Сухопутних військ Збройних сил України. Там зазначили: те, що росіяни залишили після себе, поза межами людського розуміння.

nta.ua