“Пісня буде поміж нас”. На Буковині відкрили музей ансамблю “Смерічка”

У Вижниці Чернівецької області відкрили музей ансамблю “Смерічка”. Його облаштували в будинку культури в тій кімнаті, де раніше музиканти влаштовували репетиції.

Про це повідомляє suspilne.media з посиланням на ініціаторку створення музею Ірина Колотило.

За її словами, шукала речі дотичні до ансамблю “Смерічка” по області та в соцмережах. Першими експонатами музею стали три костюми, які носили учасники “Смерічки”, фото, плакат та перша платівка з піснями ансамблю.

На відкритті музею 24 грудня були присутні учасники “Смерічки”, серед них — Зоя Маслова, яка була наймолодшою учасницею першого складу ансамблю. Зоя почала виступати зі “Смерічкою”, коли їй було 16 років, а потім вступила до університету і покинула колектив.

“Смерічка” виступала у всьому Радянському Союзі, а закордон ансамбль не хотіли відпускати, оскільки музиканти співали лише українською мовою”, — каже Зоя Маслова.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Інший учасник ансамблю, Олександр Бродовінський, вирішив вступити до “Смерічки”, коли побачив їхній виступ в Чернівцях. Тоді чоловік їздив до Вижниці на репетиції, які часом тривали до світанку.

Музей облаштували за гроші Буковинського культурного фонду та бюджету громади. Загалом витратили понад 150 тисяч гривень. Організаторка і далі планує поповнювати експозицією музею новими експонатами.

Відвідати музей можна за попередньою домовленістю з будинком культури.

Що відомо

  • ВІА “Смерічка”— український естрадний ансамбль, який створив музикант та композитор Левко Дутківський у Вижницькому Будинку культури в 1966 році. Одними з учасників ансамблю були Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, а деякі пісні для колективу писав Володимир Івасюк. Найвідомішими з них стали “Водограй”, “Червона рута”, “Гай, зелений гай”, “Два перстені” та інші.
  • Чернівецька ОДА створила Буковинський культурний фонд для підтримки творчих ініціатив та реалізації культурних проєктів. На участь в програмі подали 170 заявок.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.