Пішов з життя письменник і краєзнавець Богдан Савка

У віці 91 року помер письменник, громадський діяч, історик, педагог, поет, краєзнавець Богдан Савка. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Копичинецької міської ради.

Богдан Михайлович Савка народився в Копичинцях 1 квітня 1931 року, вчителював у школах колишнього Гусятинського району.

Навчався у Кременецькому учительському інституті (1950—1951 рр., нині ТНПУ), 1961 року закінчив Чернівецький університет (нині національний університет імені Юрія Федьковича). Після цього працював на посаді учителя та директора у школах Гусятинського району. На початку становлення Незалежності України був міським головою міста Копичинці.

За фахом — педагог-історик, був методистом райметодкабінету відділу освіти. Засновник товариства української мови ім. Т. Г. Шевченка в районі. Понад 10 років — незмінний голова Гусятинського районного та Копичинецького товариства «Просвіта». За його сприяння у Копичинцях створили меморіал полеглим за національну ідею. Автор багатьох публікацій про боротьбу ОУН-УПА на Тернопіллі.

«За його натхненної праці в Копичинцях створено Меморіал Борцям за волю України, видано десятки книжок та публікацій про боротьбу ОУН-УПА на Тернопіллі, історію Копичинецького краю, боротьбу краян на Майдані та участь в АТО», — повідомляють у Копичинцях.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Автор книжок:

  1. «Забути не маємо права»;
  2. «Копичинці. Мандрівка через століття»;
  3. «А смерть їх безсмертям зустріла»;
  4. «Гаряча була то хода»;
  5. «І могили говорять…»;
  6. «А нас й Сибір не доконав»;
  7. «Останні на полі слави»;
  8. «Шляхами пісенних звитяг»;
  9. «З Богом та Церквою на шляху до національного відродження».

chytomo.com