Піонтковський: Конфлікт у бункері неминучий. Буде вибух між генералітетом і Путіним

Російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський вважає, що між президентом РФ Володимиром Путіним та російськими генералами назріває конфлікт через невдачі в Україні. Таку думку він висловив в інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону.
“У Росії немає жодного суспільства зараз, є тисячі героїчних моїх співвітчизників, які виходять на демонстрації, акції протесту, розуміючи, що їх негайно заарештують і дадуть тривалі строки. Немає жодного суспільства. Немає жодного політичного класу. Але у Росії як у фашистській державі є бункер. І всі політичні бурі розгортаються там. Найближча аналогія для України – Англія 1940 року, а для Росії – це Німеччина. Те саме було у гітлерівській Німеччині – там не було ні партій, ні суспільства, ні спротиву. Боротьба між фюрером і генералітетом тривала весь час. Вона просто запрограмована цією системою. Тим паче, що в разі воєнних невдач негайно ця боротьба виникає”, – сказав Піонтковський.

Він вважає, що поразка Росії під Києвом стала “спусковим гачком” у протистоянні між Путіним та військовими.

Піонтковський нагадав, що 25 березня начальник Головного оперативного управління Генштабу збройних сил РФ генерал-полковник Сергій Рудський повідомив, що головною метою армії РФ є “повне визволення Донбасу”. Цю заяву публіцист назвав “першим гуркотанням грому”.

“Вона повністю розходилася з путінськими формулюваннями завдань війни. Більшість тоді їх оцінила як якийсь хитрий план, щоб приспати пильність українців: мовляв, насправді вони не хочуть відходити від Києва. Ні, це не було хитрим планом. Це було визнання невдачі. Це був виклик: “Володимире Володимировичу, ви нам поставили безглузді, нездійсненні цілі. Ми вас про це попереджали, між іншим…” Рудський дуже різко переформатував цілі війни. Це не окупація всієї України, а утримання Донбасу та розширення його (він сформулював по-воєнному точно) до адміністративних кордонів Донецької і Луганської областей”, – сказав Піонтковський.

На його думку, ще чіткіше позицію військових сформулював один з учасників переговорної групи, заступник міністра оборони РФ генерал-полковник Олександр Фомін, який говорив про зміну мети війни “навіть рішучіше”.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

“Перший конфлікт між фюрером та Генштабом закінчився компромісом. Вони зійшлися на тому, що треба зараз нав’язати битву за Донбас, здобути в ній перемогу і тим самим загасити конфлікт і продати населенню будь-яку ілюзію перемоги. Ось чому для Росії доля війни вирішується у найближчі два тижні. Яка метрика цієї перемоги? Ми всі розуміємо, що щонайменше – взяття Харкова, – сказав політолог. – Чому це вас дивує? Ніщо інше вони не можуть запропонувати як перемогу. Добити Маріуполь – це не перемога. Вони збираються взяти Харків, продати це населенню і провести цей парад на Красній площі [9 травня]”.

Піонтковський вважає, що реалізувати це завдання російській армії не вдасться, це тільки загострить конфлікт.

“Тому що постане питання, яке завжди постає у тоталітарних режимах. Те саме питання, яке постало в останні дні червня 1941 року у ставці [радянського диктатора Йосипа] Сталіна: хто винен – Сталін чи генерали? Ця сутичка закінчилася перемогою Сталіна, він назвав винних, це генерал [Дмитро] Павлов і його штаб. У разі провалу битви за Донбас (а в їхньому поданні провалом буде невдача у спробі взяти Харків) цей конфлікт, який почався 25 березня, на мою думку, в Москві просто вибухне. Або Путін, спираючись на своє гестапо, на силовий ресурс, який має, заарештує генералів, або превентивно вони вирішать питання з ним. Але цей конфлікт у бункері неминучий”, – переконаний публіцист.

Саме тому він називає битву за Донбас вирішальною для Росії.

“Провал наступу, я переконаний, призведе до вибуху між генералітетом і Путіним. І хай яким буде результат перестрілки між ними, він різко послабить Росію і приведе її до поразки”, – прогнозує Піонтковський.
gordonua.com