«Під Твою милість, Мати, прибігаєм…» Надрукований молитовник захисника України

Війна, яку веде Україна, проти путінсько-рашистської навали, стосується всіх нас і кожного українця зосібна. Вона багатолика, непередбачувано-масштабна, знищувально-вбивча, але й об’єднавча водночас. Серед багатьох її облич і образів найголовніший  – образ воїнів захисників, які боронять нашу Вітчизну, святу українську землю. Потужні сили зібрала Україна для ратного двобою з ворогом, щоб захистити кожного з нас – малого і старого, нині сущих  і тих, хто має народитися в майбутніх поколіннях.

Виконують свою роботу наші солдати відважно і вправно, хоч мало хто з цивільних здатен усвідомити, чого їм коштує кожен бій із ворогом, кожна менша чи більша перемога над ним. Невід’ємна зброя їх у боротьбі – молитва: вона здатна відвести кулю і врятувати життя, знешкодити всі плани ворога. Це добре розуміють усі, тому в окопах найнеобхіднішою річчю, крім зброї, є кишенькова книжечка із молитвами, які бійці промовляють, дивлячись щоразу смерті в вічі. Розуміють це волонтери та активісти, тому недавно для воїнів на фронті  та їх родин у тилу з благословення митрофорного протиірея отця Василя Ужитчака, настоятеля храмів Успіння Пресвятої Богородиці та святого великомученика Дмитрія ПЦУ села Білих Ослав Делятинської територіальної громади в Надвірнянській друкарні вийшов друком молитовник мандрівного формату під назвою « Мати Божа, змилуйся над Україною».

Автор задуму й упорядник цього духовного видання – Василь Левицький, завідувач Білоославського музею Марійки Підгірянки.

Молитовник захисника України вмістив 13 молитов та псалмів ( «Молитви щоденні», «Молитва до Святого Духа», «Молитва господня», «Пісня до Пресвятої Богородиці», «Молитва до Пресвятої Богородиці», «Молитва до ангела-охоронителя», «Молитва до святого, ім’я якого носиш», «Молитва за живих родичів і близьких», «Молитва за Україну», «Псалом 90», «Молитва за народ», « Молитва у дні нашестя ворогів», « Закінчення молитов»), а також три вірші-молитви письменниці Марійки Підгірянки.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Ця духовна книжечка кишенькового розміру призначена для безкоштовного розповсюдження учасникам бойових дій в Україні, яка тепер палає у вогні війни, зазначається на її титульній сторінці.

Наші воїни вже отримали три тисячі молитовників, які профінансували українці, що працюють у Бельгії, вірні білоославських церков та лісівники Білоославського лісництва.

На тепер друкується четверте видання, також кількістю в одну тисячу.

Цей наклад фінансово підтримали земляки-білоославці, богородчанці, щирі багаторічні меценати Василь і Марія Щерб’юки, які нині мешкають у Чикаго (США).

Василь Левицький передав частину молитовників і на Косівщину. Так, Яблунівська ОТГ через начальника управління культури Миколу Васкула отримала 120 примірників, через вчительку-пенсіонерку Ольгу Сав’юк з Уторопів – 30 примірників.

Четверте видання також буде передано для розповсюдження га Косівщину – Ользі Сав’юк, ветеранам журналістики Петрові Гавуці та Василеві Глібчуку, капеланові Миколі Мединському, який зараз  знаходиться на передовій, а також Миколі Васкулу для його чергової поїздки до наших захисників на Схід, і його отримають усі ті, хто хотів би мати молитву за оберіг, звертатися зі щирими й проникливими словами до нашої Небесної Матері:

Під Твою милість, Мати прибігаєм,

Хай Твоя ласка хранить нас спасенна,

Змилуйся, змилуй над вкраїнським краєм,

Єдина, чиста і благословенна!

(Марійка Підгірянка «Під Твою милість», 1922р.)

Книжечка видана на обкладинці з образом Матері Божої, що в київському соборі Святої Софії, яку називають Орантою за благально підняті до неба руки. Вона є іменним молитовником, де у відповідні рядки на другій сторінці обкладинки можна вписати прізвище, ім’я та по батькові молільника.

З певністю можемо стверджувати, що така духовно-молитовна підтримка є ще одним кроком, що наблизить нашу перемогу.

 

Аделя Григорук, письменниця,

членкиня НСПУ та НСЖУ,

заслужений працівник освіти України.