Під приводом децентралізації в Україні закривають бібліотеки

Директорка Українського інституту книги Олександра Коваль повідомила про масове закриття бібліотек. В інтерв’ю glavcom.ua вона зазначила, що цей процес відбувається під приводом децентралізації.

«Зараз, на жаль, ми отримуємо сигнали, що, прикриваючись децентралізацією і зміною адміністративного підпорядкування, бібліотеки закривають. Тобто їх не автоматично переводять в ОТГ чи район з новою назвою, а закривають, обіцяючи, що відкриють потім. А відкриють чи не відкриють – велике запитання. У Міністерстві культури та інформаційної політики кажуть, що там вже багато таких листів», – зазначила директорка Інституту.

Крім того, Коваль розповіла, чи має держава можливості, аби запобігти таким процесам.

«На всю діяльність Інституту у 2021 році виділено 151,6 млн грн. Це мізерна сума, але будемо виходити з того, що маємо і просити більше, раптом вдасться? Можливо, у наступному році знову будуть гранти інституційної підтримки. Попри скромні обсяги фінансування, Інститут приділятиме все більшу увагу популяризації читання», – додала фахівчиня.

Коваль також зазначила, що у 2021 році Інститут книги планує видати 500 – 700 грантів для бібліотек ОТГ.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.