Під Львовом знищили пам’ятник енкаведистам, які боролися з українським підпіллям

205

Біля Львова, у селі Зубра, знищили пам’ятник “односельчанам, полеглим за свободу і незалежність радянської вітчизни у 1941-1948 роках”. Про це повідомляє localhistory.org.ua.

Від пам’ятника відкололась верхня частина – голова зображеного на монументі солдата.

Представник руху “Суспільство майбутнього”, учасник російсько-української війни Антон Петрівський повідомив, що про руйнування монумента активісти дізнались випадково – проїжджали повз нього, побачили вже наслідки.

“На пам’ятнику було написано: “борцям з фашистами у 1948 році”. А по факту вони боролися з українським визвольним рухом”, – підкреслив Петрівський.

Він додав, що активісти неодноразово зверталися до місцевої влади з пропозицією знести цей монумент. Але всі звернення залишилися без розгляду. Тож, вочевидь, у когось таки не витримали нерви.

Водночас, за словами Петрівського, він та його побратими формують деталізовану карту пам’ятників окупантам, які все ще стоять у Львівській області.

“Їх є дуже багато. Обчислюються десятками. Думаю, через місяць ми матимемо таку карту”, – каже Антон Петрівський.

Після того, як всі такі пам’ятники порахують, активісти будуть вимагати від місцевої влади їх демонтувати.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!