Під Києвом загинули публіцист Сергій Заїковський та працівник пресслужби Мінветеранів Денис Котенко

Під Києвом у бою з російськими окупантами 24 березня загинули публіцист, історик та перекладач Сергій Заїковський та працівник пресслужби Міністерства ветеранів Денис Котенко. Про це 25 березня повідомили видавництво «Пломінь» та пресслужба відомства.

«Талановитий український історик, перекладач, публіцист. Наш друг та ідейний сподвижник. Завжди з гострим поглядом, незмінною іронією та блискучою ерудицією, — розповіли у видавництві. — Ми встигли чимало зробити разом, проте планували ще більше. Неопубліковані книги та збірки, непрочитані лекції та нерозказані історії — від індоєвропеїстики до нових правих. Після перемоги ми будемо продовжувати справу його життя».

Денис Котенко та Сергій Заїковський воювали в складі протитанкового взводу 1 батальйону окремого полку спеціального призначення Збройних сил України «Азов».

«Денис — ветеран російсько-української війни, брав участь у боях на Донбасі, зокрема, в операції зі звільнення Широкиного, що на Донеччині. Коли 24 лютого Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну, він не всидів на місці і знову став на захист країни. По-іншому просто не міг. Денису було 25 років. У нього залишився маленький син», — розповіли в Мінветеранів.

Раніше Інститут масової інформації повідомив, що з 24 лютого по 24 березня 2022 року, за місяць повномасштабного нападу, Росія скоїла 148 злочинів проти журналістів та ЗМІ в Україні.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Нагадаємо, 14 березня у селі Горенка Київської області загинули оператор телеканалу Fox News, ірландець П’єр Закшевскі (Pierre Zakrzewski) та українська фіксерка Олександра Кувшинова. 13 березня в Ірпені російські військові застрелили американського репортера, документаліста Брента Рено (Brent Renaud). 11 березня у Маріуполі загинув оператор та режисер телеканалу «Сігма» Віктор Дєдов. 6 березня журналіст Віктор Дудар загинув під час бойових дій під Миколаєвом. 1 березня телеоператор Live Євген Сакун загинув під час ракетного обстрілу в Києві. 23 березня під час обстрілу російськими силовиками Подільського району Києва загинула журналістка російського видання The Insider Оксана Бауліна.

На фото: Денис Котенко (ліворуч) та Сергій Заїковський (праворуч)  / Наш Київ, Мінветеранів 

detector.media