Під «Джокондою» да Вінчі знайшли прихований ескіз

2630

Французький дослідник Паскаль Котт виявив прихований ескіз на картині Леонардо да Вінчі «Джоконда». Малюнок свідчить про те, що спочатку художник мав намір зафіксувати дівчину в іншій позі. Про це повідомляє портал Artnet News.

Своє дослідження вчений почав ще в 2004 році, зробивши знімок картини за допомогою інфрачервоного світла. Він допоміг виявити під шаром фарби раніше приховані елементи.

Так, з’ясувалося, що під картиною за допомогою деревного вугілля і трафарету з отворами був зроблений начерк. Сліди ескізу можна виявити на голові і руках дівчини. Вони свідчать про те, що спочатку да Вінчі хотів зобразити Мону Лізу впівоберта і повернуту вбік. Однак потім він вирішив «розгорнути» портрет до глядачів.

Крім того, на волоссі дівчини помітний слід від шпильки. Така прикраса не властива для Флоренції того часу. Вчений припустив, що таким чином художник хотів передати образ якоїсь богині.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!