Під час окупації Херсона з Художнього музею рашистські варвари вкрали 12 скульптур Михайла Врубеля

Як пише pivdenukraine.com.ua, про це повідомили в адміністрації Херсонського художнього музею імені О. Шовкуненка.

“Всі 12 скульптур Врубеля були викрадені російською окупаційною адміністрацією при пограбуванні Херсонського художнього музею. Місцеперебування шедеврів невідомо”, – зазначили в повідомленні.

Музейники опублікували фото викрадених робіт, а також  описали їх унікальність.

“Казкові сюжети опер поєднали геніального Михайла Врубеля з композитором Миколою Римським-Корсаковим. Запрошення художника створити декорації до постановок його опер подарувало Врубелю великий поштовх натхнення, який втілився у створення цілої серії майолікових скульптур — персонажів з опер Римського-Корсакова. До майоліки Врубеля заохотили широкі можливості кольорових рішень, розмаїття чисто живописних ефектів.

Реклама

Ви досі не підписані на телеграм-канал Літгазети? Натисніть, щоб підписатися! Посилання на канал

Мерехтливий люстр скульптур з переливами від фіолетового до перламутрово-рожевого створює неповторний романтично-казковий «врубелівський» стиль, де органічна цілісність матеріалу не потребує додаткового декоративного розпису. Так стихія вогню творить красу: на розплавлені глазурі лягають акварельні мазки виблискуючого люстру, металевий серпанок перетворює колір, залишаючи на поверхні таємничі спалахи. Світло полум’я, з’єднуючись з бравурною і радісною музикою опер Римського-Корсакова, народжує яскраві художні образи”, – підкреслили музейники.