Перше видання книги про Гаррі Поттера продали за 111 тисяч доларів

Рідкісне перше видання книги Дж. К. Роулінг “Гаррі Поттер і філософський камінь” у “винятковому стані” було продане на аукціоні за $111 тис. (майже 3 млн грн). Про це повідомляє suspilne.media з посиланням на BBC.

Книга була одним з 500 примірників у твердій палітурці, надрукованих при першому тиражі у 1997 році та придбаних у книжковому магазині міста Ноттінгем.

Видання придбав чоловік, який емігрував з Великобританії в Люксембург. Він згадує, що знайшов книгу “Гаррі Поттер і філософський камінь” в поштовому відділенні та вирішив, що історія про чарівного хлопчика стане для його дітей хорошим посібником для вивчення його рідної англійської мови.

“У якійсь газеті я прочитав позитивний відгук на щойно видану книгу про Гаррі Поттера, – згадує чоловік. – І вирішив, чому б її не купити, щоб читати дітям перед сном”.

Діти виросли, і книга довгий час припадала пилом на полиці. Перебираючи нещодавно книжкову шафу, чоловік знайшов її та вирішив заради інтересу дізнатися, скільки вона коштує зараз. Оцінювач, тільки глянувши на книгу про Гаррі Поттера, назвав суму у $65 тис.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

“Перші видання книг зараз дуже складно знайти, – розповідає книжковий експерт Джим Спенсер. – Колекціонери полюють за ними по всьому світу. Історія про Гаррі Поттера і філософський камінь була надрукована лише в 500 примірниках, триста з яких відправили в школи та бібліотеки. Тепер ви уявляєте, яке це унікальне видання. Це свого роду Святий Грааль для книгоманів”.

 

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.