Перше видання книги “Гаррі Поттер і філософський камінь” продали на аукціоні за 60 тисяч фунтів стерлінгів

552

На британському аукціоні Hansons продали перше видання книги “Гаррі Поттер і філософський камінь” 1997 року видання за 60 тисяч фунтів стерлінгів (77 922,60 доларів).

Як пише parlament.ua, про це повідомляє BBC News.

Книга про Гаррі Поттера, яку купив чоловік для своїх дітей, щоб навчати їх англійської мови, пролежала у нього на полиці 21 рік. Потім власник вирішив з’ясувати, скільки вона коштує.

Аукціоніст та книжковий експерт Джим Спенсер описав ціну книги, яка зросла до 75 000 фунтів стерлінгів (97 403,25 доларів) із доданою верхньою ціною покупця, як “неймовірною”.

У вівторок, 13 жовтня, роман пішов з молотка на аукціоні в Стаффордширській бібліотеці Гансона.

Продавець, який хотів залишитися анонімним, заявив, що придбав книгу для своїх дітей приблизно через 18 місяців після її першої публікації в червні 1997 року. Він додав, що “абсолютно в захваті” від продажу.

«Я став великим шанувальником книг про Поттера, коли вперше прочитав їх. У книгах багато дискусійних моментів з етики та людської поведінки, і я дуже поважаю JKR за те, що вона створила такий деталізований всесвіт», – розповів продавець унікального видання.

Книги про Гаррі Поттера справді знакові – на найвищому рівні літератури для дітей – і це перше видання може лише збільшитися в ціні в майбутньому, – сказав він.

Продавець додав, що планував використати гроші від продажу для погашення позик на навчання своєї доньки.

Книга була визнана першим виданням після того, як вона була розміщена на аукціоні Дербіширу у чайному рушнику, оскільки вона має копію фрази “1 паличка” на сторінці 53, номер випуску “10 9 8 7 6 5 4 3 2 1”, а також видана відповідним видавництвом 1997 року.

Зазначимо, що перший тираж складався лише із 500 екземплярів, виданих Bloomsbury у 1997 році (300 із них, як вважають, пішли до бібліотек, тож 200 залишається “на руках”).

Як визначити, що це видання є першим:

  1. Видавцем має бути Bloomsbury. Якщо це хтось інший, то книга не перше видання.
  2. Останньою датою на сторінці авторських прав має бути 1997 рік.
  3. Рядок друку на сторінці повинен містити: “10 9 8 7 6 5 4 3 2 1”.
  4. На сторінці 53 паличка з предметом 1 була двічі перелічена у списку Гаррі, необхідного для навчання. Ця помилка була виправлена ​​в наступних виданнях книги.
  1. Зазначається, що остаточна заявка надійшла від приватного міжнародного покупця, який торгувався по телефону.
  2. Містер Спенсер, який займався продажем чотирьох перших видань “Гаррі Поттера та філософського каменю”, сказав, що це найвища ціна, яку заплатили на аукціоні.

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!