Переможець конкурсу «Гранослов» презентує свою збірку у Вінниці

260

 
«Шепіт», «Мелодія» та «Тиша» гармонійно помістилися у поетичній збірці переможця конкурсу «Гранослов» Сергія Шкабари, яку він вперше презентує у Вінниці. 
Вінниця — перше місто, в якому Сергій презентує збірку, адже вважає, що саме це місто сформувало його, як поета.
Про це повідомляє Vежа
Вінниця — перше місто, в якому Сергій презентує збірку, адже вважає, що саме це місто сформувало його, як поета.

У Вінниці мешкають мої батьки, учителі й наставники, вінницькі пейзажі і люди так чи інакше наповнюють добру половину сторінок моєї книжки. Відчуваю обов’язок перед цим містом, яке й досі залишається для мене домівкою, – розповів поет.

«Проміння всередині флейти» – це метафора з улюбленого вірша Сергія Шкабари. До збірки увійшли 60 текстів, скомпоновані у три розділи: «Шепіт», «Мелодія» та «Тиша». Цією структурою автор простежує, як виникає і формується голос, як він починає звучати, перетворюється на музику, а згодом затихає, бо осмислене мовчання – найбільш глибоке і промовисте.

В одному з моїх віршів є такі рядки: “Очерет прокидається, сонце по стеблах тече, як проміння всередині флейти, як дихання Бога”. Це метафора, за якою можна побачити і життєдайну енергію, і осяяння, і поезію як спосіб існування, особливий світогляд. Я дуже люблю звучання флейти у піснях гурту “Сплін”, Сергія Бабкіна. Мені здається, це один із найпоетичніших музичних інструментів – багато авторів використовують флейту як метафору. Згадаймо хоча б есей Лишеги “Флейта землі і флейта неба”, – додає Сергій.

У поезії молодого автора можна знайти багато Вінниці. На своїй сторінці у Фейсбуці він написав про те, що велика частина віршів у збірці «вінницькі».

Це можна відчути на рівні образів і ландшафтів. Коли я пишу про “трамвайні вагони, заповнені людом і птаством”, не можу уявити жодного іншого міста. Чи про гілля дерев, яке перев’язали скотчем – ніде такого більше не бачив. І Південний Буг тут часто зустрічається, але я завжди уникав конкретики – певно, хотів забезпечити своїм віршам ширший контекст. Тобто ці вінницькі елементи дуже інтимні, але сподіваюся, впізнавані бодай через ритміку і настрій, – ділиться враженнями поет.

Літературознавець і член журі «Гранослова» Дмитро Дроздовський говорить, що «Проміння всередині флейти» було найкращою поетичною добіркою на конкурсі: «Справжня поезія: оригінальна, новаторська, метафорична, міріади свіжих образів. Формально також не маю зауважень. Відчуваю професійного поета, а не аматора. Цілком заслуговує на перше місце. Жодна інша добірка, яку читав, не може дорівняти цій добірці».


 
Сергій Шкабара народився на Хмельниччині. Закінчив Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського за фахом «Учитель української мови і літератури, англійської мови та зарубіжної літератури». Поет, автор літературно-критичних статей. Навесні 2015 вийшла перша збірка віршів «Дихання риби». Лауреат літературної премії видавництва «Смолоскип» (2013, 2014), переможець конкурсу «Книжка від Зебри – 2015» (Харків), «СвітлоFOR» (Рівне, 2014), конкурсу молодіжної непопсової творчості «Перо в серці» (Вінниця, 2011), фіналіст «Молодої республіки поетів» (Львів, 2015). У 2017 році з рукописом збірки «Проміння всередині флейти» переміг у літературному конкурсі «Гранослов». Учасник резиденції для молодих письменників «Станіславський феномен». Нині мешкає в Києві, працює за фахом у Київському ліцеї бізнесу.
 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!