Переклад книги В’ятровича про польсько-українську війну видали в Канаді

612

Англійський переклад відомої праці історика Володимира В’ятровича про польсько-українське протистояння 1940-х років вийшов друком у видавництві в Торонто. Про це повідомляє day.kyiv.ua.

 

«‎Друга польсько-українська війна. 1942 — 1947»‎ вперше була видана у 2011 році видавництвом Києво-Могилянської академії. Спираючись на унікальні джерела радянських, німецьких, польських та архівів ОУН, Володимир В’ятрович розповів про донедавна малодосліджені історичні події збройного конфлікту між поляками та українцями, що вибухнув у 1942 році на Холмщині, зокрема про його причини, перебіг і наслідки. Автор приділив чимало уваги впливу політичних процесів на перебіг воєнних дій, спробам налагодження співпраці між представниками двох сторін під час та після Другої світової війни, а також — ролі й місцю цієї війни в пам’яті обох народів.

Англійськомовна версія книги історика вийшла під назвою «The Gordian Knot. The Second Polish-Ukrainian War 1942–1947» («Гордіїв вузол. Друга польсько-українська війна 1942—1947») у канадському видавництві «Horner Press».

Раніше книгу «‎Друга польсько — українська війна. 1942 — 1947» переклали та видали у Польщі (Варшава, Management Academy Group, 2013). Згодом в Україні вийшов науково-популярний і доповнений варіант цієї праці «За лаштунками “Волині-43”. Невідома польсько-українська війна» (Харків, КСД, 2016)

«Те, що я називаю “Друга українсько-польська війна”, — говорить В’ятрович, — це останній акорд у протистоянні між українцями і поляками, після вичерпання якого були усталені сучасні кордони. Чому війна? Ніхто зі сторін, що були суб’єктами конфлікту, не оголошував війни. Але в історії, у тому числі XX століття, є десятки «неоголошених» воєн. Тим не менше, вони були війнами. Головними суб’єктами цієї війни були збройні сили обох сторін — УПА і АК. Вони мали свої політичні організації, проводили навіть фронтові бої, врешті, визнавали одне одного воюючими сторонами на переговорах 1942—1945 років».

«В’ятрович має рацію, коли стверджує, що найкраще розглядати конфлікти між поляками та українцями під час та після Другої світової війни не як окремі вирвані з контексту випадки, а як цілісне, — говорить американський історик професор Олександр Мотиль, — В’ятрович припускає, що насильство було результатом суперечливих сил».

Повідомляється, що скоро англійськомовне видання буде доступним для придбання на платформі Amazon.

Довідка
Володимир В’ятрович — історик, кандидат історичних наук, дослідник історії українського визвольного руху. У 2008—2010 роках на посаді директора Архіву Служби безпеки України розсекретив раніше таємні архіви КҐБ та організував відкритий доступ до них. У 2010 —2011 роках працював в Українському науковому інституті Гарвардського університету. У 2014 — 2019 роках голова Українського інституту національної пам’яті. Очолював вчену раду Центру досліджень визвольного руху — неурядової дослідницької установи (2008—2014). Керував науковим центром в Національному університеті “Києво–Могилянська академія” (2011—2015).  Член наглядової ради Національного музею-меморіалу жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького». Зараз народний депутат України.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.

 

Прокоментуєте?

Передплатіть УЛГ у форматі PDF!