Перед прем’єрою фільму «Носоріг» Олега Сенцова у Венеції пройшла акція на підтримку політв’язнів Кремля

10 вересня на 78-му Венеційському кінофестивалі в конкурсній програмі «Горизонти» відбулася світова прем’єра фільму Олега Сенцова «Носоріг». Картина стала фільмом-закриттям секції. В рамках прем’єрних заходів команда фільму провела акцію на підтримку політв’язнів у Російській Федерації та в окупованому Криму. Про це повідомляє Центр Громадянських Свобод.

«Я безмежно вдячний за публічну підтримку, яку отримував перебуваючи в кремлівських застінках. Коли роками знаходишся в темній тісній камері, то неможливо переоцінити ці речі. Хочу аби мої співвітчизники знали, що про них пам’ятають не тільки в Україні, а й у всьому світі. Вигівський, Єсипенко, брати Абдулаєви, Куку, Мустафаєв, всіх зараз не назву, їх більше сотні, та ми боротимемось за ваше звільнення до самого моменту визволення», — каже режисер Олег Сенцов, який сам є колишнім бранцем Кремля.

Перед початком прем’єри, режисер та команда фільму «Носоріг» підняли плакати «Free Ukrainian Kremlin’s Hostages” та «#PrisonersVoice» закликавши звільнити українських політв’язнів.

«Це дивне відчуття, стояти тут з Олегом, у Венеції, на презентації його фільму. Ще нещодавно я так само виходив на його підтримку. Я — кримчанин, і це нестерпно дивитись скільки мешканців півострова нині потерпає від переслідувань Кремля», — додає Євген Черніков, один із головних акторів фільму «Носоріг».

За даними Центру Громадських Свобод у Російській Федерації та окупованому Криму перебуває 127 незаконно ув’язнених громадян України. Після звільнення Олег Сенцов продовжує активну діяльність на підтримку та визволення політв’язнів.

Реклама

Підпишіться на закритий телеграм УЛГ! Посилання на канал

Нагадаємо, що «Носоріг» — це кримінальна драма Олега Сенцова про українські 90-ті. Режисер почав працювати над фільмом у 2011 році і був змушений її призупинити через незаконе ув’язнення російськими спецслужбами. Стрічка створюється у копродукції України, Польщі та Німеччині за підтримки фонду Eurimages.

 

Передплатіть «Українську літературну газету» в паперовому форматі! Передплатний індекс: 49118.

Передплатіть «Українську літературну газету» в електронному форматі: https://litgazeta.com.ua/peredplata-ukrainskoi-literaturnoi-hazety-u-formati-pdf/

“Українську літературну газету” можна придбати в Києві у Будинку письменників за адресою м. Київ, вул. Банкова, 2.